Йоласвейнари, Пер-Ноель, Бефана! А хто вам приносить подарунки на Різдво?

04.01.2018
Йоласвейнари, Пер-Ноель, Бефана! А хто вам приносить подарунки на Різдво?

На Новий рік і Різдво подарунки вручають по всьому світу, правда, не в кожному випадку, це робить саме Дід Мороз або його аналог. Часом це можуть бути гномики, тролі, страшний козел або немовля. Ціла плеяда новорічних істот з подарунками - в нашій сьогоднішній підбірці.

 

Йоласвейнари - це 13 бешкетних істот, які в Ісландії замінюють Діда Мороза. Дітям, які добре себе вели всі 13 ночей перед святвечором, вони кладуть хороші подарунки в черевики. А поганим дітям підкладають картоплини.

 

Батько Різдво. У Великобританії, Франції, Іспанії, Португалії, Італії, саме, Батько Різдво - основний персонаж різдвяних легенд і дарувальник подарунків. Він їздить на санях, які запряжені північними оленями і спускається в будинок по димоходу, щоб залишити подарунки хорошим дітям.

 

Немовля Ісус. Традиційний дарувальник подарунків дітям на Різдво в Чехії, Словаччини, Хорватії, Угорщини, Австрії, частини Німеччини, в Ліхтенштейні, Швейцарії, Італії та в південній Бразилії. Немовля Ісус влітає в кімнату через кватирку. А разом з ним приходить Ангел, який і приносить подарунки. Дітям вони ніколи не показуються. діти знають, що «Дитятко Ісус» не прийде, якщо діти будуть цікаві і спробують підглянути, хто поклав подарунки під ялинку. Тому увійти за подарунками в кімнату, де стоїть ялинка можна тільки після того, як Дитятко Ісус продзвонить дзвіночком, оголошуючи, що він уже пішов.

 

Французький різдвяний папаша Пер-Ноель походить від святого Миколая. Подібно до Санта-Клауса, Пер Ноель підкладає невеликі подарунки та цукерки у взуття дітей зліва від каміна.

 

Між тим, в Італії на Різдво з подарунками приходить невтомна жінка на ім'я Бефана. Щоб встигнути до всіх дітлахам, Бефана придбала мітлу. Свій літальний апарат Бефана зупиняє на секунду над пічними трубами, скидає в них подарунки і прямує далі. Правда, бабуся буває вкрай сувора до неслухняним дітей: їм дістається тільки попіл.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток