Зараз в ефірі:

Юрисконсульт: Надання громадянства іноземцям-учасникам АТО, ООС

24.12.2018
Юрисконсульт: Надання громадянства іноземцям-учасникам АТО, ООС

Юрист Вікторія Лавренюк

Заборона носіння військової форми

На сьогоднішній день існує проблема, яка негативно впливає на образ військового і образ ветерана, оскільки спекуляція на тему війни в країні стала досить великою.

Багато  хто використовує військову форму і образ ветерана для створення негативного іміджу, наприклад – збір коштів ніби-то на благодійні цілі у військовій формі; участь у мітингах (люди часто не мають відношення до захисту Батьківщини).

Законопроект 9217 – покликаний припинити використання військової форми не за призначенням. Мова йде про військову форму затвердженого зразка і є офіційною в ЗСУ та інших збройних формуваннях.

Мова йде про форму, на якій є шеврони відповідних силових відомств. Цей законопроект – не заборона на носіння камуфляжу в  цілому, не заборона для використання будь-яких різновидів камуфляжу. Цей законопроект покликаний врегулювати неправильне використання військової форми встановленого зразка.

Цей законопроект також передбачене покарання за руйнування могил військових, але лише для учасників Другої світової війни та учасників інших воєн. Тобто, за руйнування могили учасника АТО немає відповідальності на законодавчому рівні.

Якщо звернути увагу на міжнародний досвід носіння форми, то, наприклад, військову форму армії США купити неможливо ніде. В Україні можна придбати в будь-якому військовому магазину.

Військова стандартизація

Законопроект є більше технічним і спрямований на заміну термінів, які використовуються в міжнародній практиці і ближче до стандартів НАТО.

Наприклад, якщо в нас використовувався термін «прапорщик», тепер буде «мічман».

Проходження військової служби в українській армії іноземцями та особами без громадянства.

Надання громадянства іноземцям-учасникам АТО, ООС

До 2015 року іноземці не мали права бути прийнятими на службу до силових відомств України. В 2015 було внесено зміни в закон про військову службу та додано главу, яка передбачає проходження військової служби іноземцями в ЗСУ.

В 2016 році президентом був ухвалений указ, який визначає деталі проходження військової служби іноземцями. В Указі вказано документи, які іноземець має подати, для проходження військової служби в ЗСУ. Одним з документів має бути паспорт, документ, який підтверджує законність перебування на території України.

Якщо йдеться про громадян Росії, то їх паспорт дійсний протягом 10 років. Після цього громадянам потрібно повернутися в Росію і поновити паспорт. Якщо немає паспорту і прострочені всі терміни перебування в Україні, то ти не маєш законних підстав на законе перебування або проживання в Україні.

Також, для того, щоб податися на посвідку, яка в подальшому є підставою на отримання громадянства України, потрібно надати довідку про несудимість, яку також потрібно отримати в державі походження.

Законопроект 3334 спрямований на те, щоб спростити процедуру отримання громадянства для іноземців, які захищають незалежність України.

Законопроекти 3433 та 3433.1 (другий є альтернативою до першого і за законом може бути підтриманий лише один з них). Парламент прийняв 3433. Він передбачає спрощення процедури отримання громадянства України для осіб, які захищають територіальну цілісність та беруть участь в АТО/ООС. Законопроект вирішує  питання того, що у іноземців немає дійсних документів або паспорт прострочений, не потрібно буде подавати довідку про несудимість. В процедуру спрощення також входить зменшення вимог для іноземців на отримання громадянства України.

 

Для отримання детальнішої інформації – прослухайте ефір

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток