КАЧИНА ХОДА ТА ПЕРШИЙ ГІТАРНИЙ ПЕРЕГРУЗ. ЯК ЗАРОДЖУВАВСЯ РОК?

КАЧИНА ХОДА ТА ПЕРШИЙ ГІТАРНИЙ ПЕРЕГРУЗ. ЯК ЗАРОДЖУВАВСЯ РОК?

Рок музика почала з’являтися у 50-х роках. Вона бере своє коріння із блюзу, створвши напрям рок-н-рол. Сама назва була закликом до танцю, тому вона була дуже драйвова. Вже згодом почали додавати гітарний перегруз. Одним із прикладів такого звучання і, до речі, одним із перших був Jackie Brenston & His Delta Cats із піснею Rocket 88. Але королем рок-н-ролу вважається Чак Беррі. Він зробив сам стиль року: імідж, гру на гітарі та тексти пісень.

Елвіс Преслі Один із перших артистів, якого включили в зал Слави рок-н-ролу. Мільярди екземплярів його платівок. Проте, перший час Елвіс взагалі не сприймався ніким всерйоз. Навіть говорили, що йому ніколи не стати співаком. Але він зробив хід конем. Створив унікальну річ! Елвіс почав співати блюзові афроамериканські пісні поєднуючи фішки європейських музикантів. Так і з’явився новий стиль музики рокабіллі!

Оскільки Елвіса Преслі вважають королем рок-н-ролу, то вважаю, що потрібно хоч трохи познайомити вас із легендою.

Цікаві факти про Елвіса Преслі:

Елвіс Преслі був одним з братів-близнюків, але його брат помер під час пологів матері.

Свою першу гітару Елвіс отримав на одинадцятий День Народження і був розчарований! він просто мріяв про велосипед.

Елвіс був володарем чорного поясу з карате.

Преслі був першим популяризатором карате в Америці. За іронією долі дружина артиста пішла від нього до тренера з карате.

У 8 класі Елвіс отримав трійку з музики. Більш того, за все своє життя він так і не вивчив нотну грамоту.

Крім своєї музичної кар'єри, Елвіс досить активно знімався в кіно: на його рахунку гра в 31 кінокартині.

Натуральний колір волосся Елвіса Преслі був не чорний. Виявляється, Преслі був темним блондином, але став фарбувати волосся після зйомок у фільмі "Люби мене ніжно".

Преслі зробив пластичну операцію носа після того, як повернувся з армії. За життя заробив 4,5 млрд.

Преслі любив зброю, його "склад" налічував 37 стволів; на концертах в 1970 році він навіть виходив на сцену з двома револьверами.

Після розлучення став запрошувати до себе для розваг дівчат-шанувальниць, які чергували біля входу в маєток. В одну з ночей, за чутками, охоронці впустили в дім 152 дівчини.

Часті депресії стали причиною самогубства співака, який пішов з життя 16 серпня 1977 року. У крові Елвіса Преслі виявили 22 види різних ліків.

На той час расова дискримінація за кольором шкіри була досить поширеною. Діти афроамериканців навчалися в одній школі, діти з білим кольором шкіри в іншій. Так було і з музикою. І хоча вперше впровадила рок - людина європейської зовнішності, хоча це дуже спірний факт в історії, афроамериканці не відставали.

Першою темношкірою зіркою жанру став Чак Беррі, який написав дюжину геніальних хітів, серед яких, «Rock and Roll Music».

Заодно Беррі заклав основи рок-н-рольної поведінки на сцені він запровадив всесвітньо відому качину ходу. Пам’ятаєте це саме та, якою Ангус Янг із АC/DC полюбляє хизуватися.

Забавну екранізацію історичного моменту фірмового стилю Чака ти бачив у фільмі «Назад в майбутнє».

До речі Беррі називають «поетом рок-н-ролу». Через те, що у його текстах були невеликі історії, де розгорталися несподівані сюжети, сповнені іронії.

Джон Леннон, із Beatles говорив про Чака Бері таке: «Якщо ви спробуєте вигадати ім’я для рок-н-ролу, то можете назвати його Чак Беррі.»

Я ж хочу познайомити вас з Чаком Беррі за допомогою найцікавіших фактів про нього:

-             Освоювати гру на гітарі Чак став лише в 15 років. Для цього він скупив велику кількість підручників і весь свій час присвячував цьому інструменту. Незабаром він підбирав пісні, що звучать на радіо. Електрогітару він придбав набагато пізніше, на початку 50-х років, коли повернувся до нормального життя після першого ув'язнення.

-             Поки пісні Чака не досягнули верхніх рядків чартів, він працював теслею і вчився на перукаря.

-             Знаменита качина хода Чака йде корінням в дитинство. Ще тоді він любив ходити на напівзігнутих ногах, щоб в будь-який момент швидко прослизнути під стіл. Хлопчик виріс, а звичка стала частиною рок-культури.

-             У Сент-Луїсі знаходиться клуб «Blueberry Hill». Саме тут Чак давав концерти щосереди. Навіть вік не заважав музикантові дотримуватися цієї традиції.

-             Ім'я Чака Беррі незмінно асоціюється з гітарами американської компанії Gibson. Він грав на них десятиліттями. М'який, акустичний звук цієї моделі точно підходив під чіткий ритм рок-н-ролу.

-             У відомого рок-музиканта не було свого гурту. Приїжджаючи на гастролі в чуже місто, він знаходив місцевий гурт, який добре знав його репертуар. Питання про концерт було вирішено. При цьому від такого співробітництва у нього залишалися гарні враження. Він вважав, що тимчасові групи грають не гірше постійної, і беруть менше.

-             Завжди Чак Бері  брав за концерт 2000 доларів незалежно від кількості присутніх в залі - невже так хтось робив? Так, саме так і чинив Чак Беррі. Хоча завжди вимагав передоплату: приїжджав за половиною суми і їхав. Така поведінка може викликати неприязнь до артиста, але робив він це не просто так. Позначилася тюремне життя і промоутери, які обманювали його. Після таких подій Чак став вимагати гроші вперед і закінчував свої концерти рівно в обумовлений час, навіть якщо доводилося обривати пісню.

-             Музика не єдине спадщина Чака. У Сент-Луїсі він побудував розважальний центр, який назвав на честь себе - Беррі-парк. На площі розташований будинок, басейн у формі улюбленого інструменту гітари, а також концертний зал і ресторан.

-             Артисти зазвичай асоціюються і з якимось предметом гардеробу. У Чака Беррі це була капітанська кепка.

Творча спадщина Чака включає 20 студійних альбомів, найбільш продаваним серед яких є «The Chuck Berry London Sessions», випущений на початку 70-х.

Чак Беррі прожив 90 років.