КАНАДСЬКІ ХІРУРГИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛІКУВАТИ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

17.10.2019
КАНАДСЬКІ ХІРУРГИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛІКУВАТИ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

Чому заокеанські медики працюють у Львові, кому і як допомагають в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

 

«Канада доволі потужно підтримує нашу країну з початку російської агресії. В Україні, зокрема й у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, працює чимало канадських військових інструкторів. Їх відрядив до нас канадський уряд. Втім є й люди, які допомагають нашій країні тільки за велінням власних сердець. Один з них - лікар інтервенційної радіології Центру медичного здоров’я з Канадського штату Онтаріо Роман Козак.

Він канадієць українського походження, зізнається, що хоче допомогти своїй Батьківщині. Роман – фахівець інтервенційної радіології високого рівня. Простими словами це хірургічні операції, які лікарі роблять без великих розрізів на тілі, а лише через маленькі, розміром у декілька міліметрів розрізи.

За ходом операції спостерігають за допомогою рентгену та інших апаратів. До того ж він володіє методом лікування різних пухлин, обмежуючи кровопостачання до них.

Наприклад, закупорюючи певні артерії. Чи вміють це робити львівські військові хірурги? Так вміють, але медицина не має меж досконалості. Завжди є хірурги, які мають власні «ноу-хау» і добре, коли вони готові ділитися своїми професійними секретами. Роман Козак один з них. Вчора він провів перші три операції у шпиталі. Сьогодні ще дві.

Поміж тим Роман Козак прочитав декілька лекцій своїм колегам військовим хірургам. Завершить свою волонтерську роботу у Львові він завтра. А вже наступного тижня сюди, до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, приїдуть інші канадські фахівці.

25 жовтня група хірургів та анестезіологів з Канади оперуватиме учасників війни на сході країни, ветеранів, які зазнали поранень і потребують пластичних операцій на голові. Йдеться про пошкодження щелеп, носа, вух та області навколо очей. Начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда каже, що планується зробити близько 25 таких хірургічних втручань. Зараз цих людей вже готують до операцій, наразі наші медики збирають всю необхідну інформацію про стан здоров’я і передають її канадським колегам», - розповів Назаркевич.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток