Капелан Сергій Дмитрієв про силу молитви та особливості відзначення Великодня

Капелан Сергій Дмитрієв про силу молитви та особливості відзначення Великодня

Як відсвяткувати Воскресіння Христове нашим захисникам в умовах війни та які є великодні традиції на Армія FM розповів капелан 30-ї окремої механізованої бригади імені Князя Костянтина Острозького Сергій Дмитрієв.

 

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Тож які є великодні традиції святкування найбільшого свята християн?

Сергій Дмитрієв: Україна велика, тож у кожному регіоні є свої особливості та традиції святкування, але насамперед ми святкуємо подію, яка сталася кілька тисяч років тому, коли Син Божий воскрес із мертвих і своєю смертю переміг зло — і це найголовніше. А загалом Великдень — це родинне свято, коли усі рідні збираються за пасхальною трапезою. Люди йдуть до храмів, вітають один одного. А щодо гастрономічних вподобань — у кожному регіоні вони свої. Але головне, що ми святкуємо подію, вітаємо один одного. Ті люди, що ходять до церкви, приймають Причастя.

Анастасія Сіроговська: На вашу думку, чи варто людям із регіонів, де не точаться активні бойові дії, цьогоріч йти до церкви?

Сергій Дмитрієв: Я вважаю, що зараз у кожній області неспокійно, навіть у найвіддаленіших селах, де не лунають сигнали повітряної тривоги, тож  я б не радив збиратися великою кількістю людей, а особливо в населених пунктах неподалік від фронту. Зараз є розпорядження Священного синоду православної і греко-католицької церкви щодо скорочення богослужіння, щоб люди не скупчувалися в храмах задля їхньої ж безпеки. Адже найголовніше не стільки простояти в храмі повну службу, скільки пам’ятати про подію, зробити в цей день добру справу, помолитися про воїнів, які боронять нашу Україну. І пам’ятати, що завжди після темряви приходить світло. Адже навіть коли Ісус Христос був розіп’ятий на хресті, він все одно переміг смерть.

Анастасія Сіроговська: Цьогоріч великодні богослужіння будуть транслюватися онлайн, тож у вірян буде можливість відвідати храм дистанційно.

Сергій Дмитрієв: Головне те, що в нас у серці. Митрополит Епіфаній написав, що будь-яка хрещена людина нині є маленьким священником, тож може посвятити собі паску, а якщо є небезпека, то й прийняти сповідь та похрестити іншу людину.

Анастасія Сіроговська: Як військовий капелан, які ви плануєте заходи на Великдень?

Сергій Дмитрієв: У нас у бригаді буде служба в суботу ввечері та в неділю зранку. А капелан отець Олександр поїде на позиції, адже бригада воює на сході України, щоб бути разом із хлопцями. Також ми завчасно освятили паски для наших воїнів та підготували їм привітання, зокрема через нашу офіційну сторінку у Фейсбуку, а ще будемо їх вітати через усі інші канали зв’язку. Зараз я перебуваю у Новограді-Волинському, де вже п’ятий рік поспіль ми приїздимо до кожної родини наших загиблих побратимів із великоднім кошиком. Також ми відвідали усі шпиталі, де лікуються хлопці з нашої бригади, а заодно привітали й бійців з інших підрозділів. Ми побували у Дніпрі, Вінниці, Житомирі, Києві, Ужгороді, Мукачеві, Умані, Трускавці, Львові та Хмельницькому.

Анастасія Сіроговська: Як порадите відсвяткувати Великдень військовослужбовцям, у яких в підрозділі немає капелана?

Сергій Дмитрієв: Найперше раджу всім бійцям хоча б через смс повідомити рідним, що з ними все добре, сказати слова любові. В цей день можна прочитати будь-яку молитву. За можливості можна влаштувати великодню трапезу, поділитися з ближнім, постаратися зробити якусь добру справу. І якщо є Євангеліє або Біблія, то прочитати уривок про Воскресіння Христове. Але якщо під рукою немає ані книжки, ані телефону, можна у своєму серці звернутися до Бога. Згадаймо давню історію, ми святкуємо дві події: Воскресіння Христа та вихід народу Божого з Єгипту із рабства. І коли розлючений єгипетський цар кинувся їх наздоганяти на колісницях, а я жартую, що це були такі собі танки, а в народу не було нічого, але Бог зробив так, що військо фараона було знищене. Так само й українці знищать військо цього новітнього фараона і переможуть. Людина може бути віруючою, агностиком, атеїстом, але я знаю, що молитва творить дива та допомагає. От висадили росіяни десант, а вітер подув і відніс його назад на ворожу сторону. Хотіли під Маріуполем висадити десант, але через шторм, який здійнявся на 4 дні, не змогли. Бомби падають, але не вибухають. І навіть природа в Україні стає на зваді ворожій техніці, яка загрузає в багнюці. Молитви нам допомагають.

Я хочу сказати усім нашим захисникам і захисницям, що усі добрі справи завжди Бог робив через людей, тож усі ви є руками Божими і ви творите Божу справедливість і новітню історію України. Ми обов’язково переможемо, подолаємо ворога та збудуємо квітучу та вільну Україну! Дякую, що ви є.