Капелани розповіли про свою роль у кризових ситуаціях

Капелани розповіли про свою роль у кризових ситуаціях

У Львові військові капелани з України, США та Канади розповіли громадськості про свою роботу з військовими у кризових ситуаціях. Про що ще говорили представники різних релігійних організацій з різних країн, знає наш спеціальний кореспондент Віктор Ануфрієв.

 

 

 

 

Роль військових капеланів стає все більш значущою в житті військових армій різних країн світу. Найбільше вона, напевне, проявляється в країні, котра пережила війну або солдати якої беруть участь у бойових діях і їм потрібна психологічна чи релігійна допомога. Саме про це розповідали громадськості у Львові військові капелани Збройних Сил України, Сполучених Штатів Америки та Канади. 

Порівнюючи з іншими арміями світу, в Україні капеланство лише набирає обертів та розвиває свою інфраструктуру. 

Досвідом капеланської роботи поділився американський підполковник Салвел, котрий теж був військовим. Пізніше став бізнесменом, проте з огляду на свій досвід та віросповідання, пішов до армійського резерву національної гвардії США, аби допомагати військовим у кризових ситуаціях. За конституцією США, кожен громадянин має свободу віросповідання, тож війську потрібні капелани різних релігійних організацій. І американський, і канадський пастори зазначили, оскільки українська армія формує капеланський корпус в умовах війни, їм є чому повчитися і в наших священиків. 

За словами спікерів, військові капелани потрібні армії вже зараз, адже вони зменшують рівень психологічної напруги і розладів у солдатів та офіцерів. Разом із психологами допомагають армійцям вийти з депресії та краще виконувати свою роботу, що і є запорукою успішного виконання завдань збройними силами.