Карантинна відпустка. Куди вирушати влітку?

14.05.2020
Карантинна відпустка. Куди вирушати влітку?

Доки вся країна перебуває на карантині, військовослужбовці сумлінно несуть службу, а дехто навіть планує щорічну відпустку.  Яким буде відпочинок 2020, спробуємо з'ясувати.

 

 

 

 

 

Безумовно, інфекція коронавірусу і введений в зв'язку з цим карантин у багатьох країнах вплинув на плани більшості українців провести свою літню відпустку за кордоном і на морі. Доводиться адаптуватися до реалій і організовувати відпочинок там, де це дозволено. Фахівці прогнозують: цього літа не слід сподіватися на популярні країни Євросоюзу. 

Приміром, улюблені серед українських відпочивальників Іспанія та Італія майже 100-відсотків будуть закриті. Під величезним знаком запитання інші європейські курорти. Там саме думають, чи відкриватися для туристів. Але якщо навіть так, то коли це трапиться? І чи пускатимуть туди українців?

Туроператори прогнозують, що традиційні для відпочинку українців країни дуже швидко почнуть приймати туристів. Це, в першу чергу, Єгипет та Туреччина. Всі сподіваються, що перші літаки полетять туди «в середині чи у другій половині літа». Втім, все це лише здогадки. І навіть якщо пустять туди туриста, чи не почуватиметься він там наче в обсервації, а не на повноцінному курорті? 

У зв'язку із вищесказаним найкращим рішенням для українців у цьому сезоні стануть літні поїздки на місцеві курорти. Якщо епідеміологічна ситуація в країні покращиться, то уряд зніме обмеження на пасажирські перевезення між областями, і, отже, можна буде відвідати Азовське або Чорне море, вирушити в Карпати, щоб насолодитися красою місцевих краєвидів і цілющими властивостями місцевих озер. 

За попередніми оцінками, спад активності хвороби в Україні і скасування обмежень може статися вже наприкінці червня - початку липня. Вже зараз на українських курортах активно готуються до напливу місцевих туристів і розраховують на прибуток із середини літа.

У Львівській області готуються до потоку туристів через закриті кордони. Оскільки, за прогнозами експертів, подорожі за кордон доведеться відкласти, українці почнуть шукати цікаві місця всередині країни. Сезон планують відкрити 1 червня. До цього у Львівській області почали готуватися заздалегідь: підтягують якість туристичної інфраструктури в області, об'єднують підприємців. Крім Сколе, на Львівщині туристичною точкою є територія заповідника "Тустань" і містечко Славське з відпочинковими базами. В останньому планують розвивати велоінфраструктуру.

Морські Одещина та Миколаївщина сподіваються, що відпочивальники потягнуться приблизно із середини липня. Туроператори очікують: коли з’явиться попит, ціни почнуть рости. 

А от на Азовському узбережжі – оптимістично вже чекають на туристів. Готелі преміум-класу у Бердянську заброньовані вже на 50%. 

Тож як бути з літнім відпочинком? Ось кілька порад:

- по-перше, дочекатися точної дати завершення карантину, перш ніж будувати хоч якісь плани на відпочинок. Особливо щодо закордону. Пам`ятайте: турфірми не повернуть вам кошти за путівку, якою ви можете ніколи й не скористатися; 

- по-друге, навіть якщо закордонний туризм цього літа частково запрацює, у вас під час в'їзду на територію іншої країни можуть вимагати спеціальні підтвердження, що ви не хворі на коронавірус. Принаймні про це зараз серйозно йде мова між урядами; 

- по-третє, відпочинок в Україні може бути гідною альтернативою; 

- і останнє, найбюджетнішим напрямом фахівці називають Азовське узбережжя. А найкомфортшіним, коли ціна хоч якось відповідатиме обслуговуванню - Карпати. До того ж у горах більше шансів тримати соціальну дистанцію, якщо цього вимагатимуть антивірусні правила навіть після  зняття карантину.

Ще більше цікавої та корисної інформації шукайте на сайті Армія ФМ та наших сторінках у FacebookInstagramTwitter .

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток