Karna - прогресивні гуцул-металісти!

Karna - прогресивні гуцул-металісти!

У цьому сезоні триває наше знайомство з українськими рокерами. Нині в наш сектор обстрілу потрапив гурт Карна. Тож давайте дізнаємось про цих гуцул-металістів все!

 

 

 

 

 

 

Гурт “Карна” заснований у 1997 році в Івано-Фарнківську зусиллями бас-гітариста Віктора “Гобліна” Вдовича та гітариста Олександра Меркулова. Невдовзі Меркулов покинув гурт, а до команди приєдналися барабанщик Андрій “Вайпер” Михайлов та гітарист Владислав Ярун. Назва гурту походить від імені слов’янської богині смутку за полеглими воїнами та, водночас, перегукується з іменем індуїстського божества початку і кінця. Поступово сформувався музичний напрям “Карни” – нью-метал, який в той час тільки почав проявлятися на українській рок-сцені. Самі ж музиканти досі визначають свій жанр як “гуцул-метал”.  У перші роки існування гурту його склад постійно змінювався, але вже в 2002 році хедлайнером гурту став колишній барабанник Олексій Ярош. Концертна діяльність колективу також була непостійною, “Карна” поступово збирала свою аудиторію на регіональних фестивалях, а восени 2000 – виборола право виступати на “Червоній Руті” в Києві, де влітку 2001 року вона нарешті доcягла успіху. Того ж року група заснувала власний фестиваль – “Рок-Вибух”, який вперше було проведено восени.

Основним проривом “Карни” став період 2002-2003 років. Після кардинальних змін у складі колектив почав записувати свої перші треки на студії в Івано-Франківську. Невдовзі відбулися зйомки першого відеокліпу на пісню “Разом”, тоді ж “Карна” виступала у львівській “Ляльці” та на фестивалі “Тарас Бульба”.

Активна фестивальна діяльність та успіх кліпу на місцевому телебаченні привели групу в студію звукозапису, і невдовзі “Карна” випустила свій перший альбом – “Летимо”. До платівки увійшло десять композицій, всі українською мовою, якісно витримані в стилі альтернативного нью-металу. Успіх альбому призвів до гран-прі фестивалю “Тарас Бульба-2003”.

Деякі музичні критики називали платівку “Карни” найкращою роботою року. Після виступу на фестивалі “Пікейні Жилети” в Одесі гурт отримав активну підтримку від соліста “ВВ” Олега Скрипки.

Незважаючи на беззаперечний успіх альбому, відносини між учасниками “Карни” зіпсувались, що призвело до розколу і розпаду гурту. За словами Владислава Яруна, гітариста і бек-вокаліста групи, “...стосунки в команді дійшли до критичної точки”.

В лютому 2011 на львівському фестивалі “ROCK in LOVE” виступив проект “ExKarna”, в якому взяли участь всі колишні учасники “Карни”, окрім Влада Яруна. Наступним проектом екс-музикантів групи став альтернативний рок-колектив “Мольфа”, створений в 2012 році вокалістом “Карни” Олексієм Ярошем та гітаристом гурту “Так Треба” Володимиром Ластовецьким.

До 2014 року гурт “Карна” фактично зник з української сцени. Єдиним їхнім виступом був концерт на фестивалі “Захід-2013” разом із вокалістом “Мольфи” Ярошем. А на початку 2014 року гурт “Карна” відновив свою діяльність. До оновленого складу колективу ввійшли новий вокаліст і гітарист Олексій Шманьов та колишні учасники “Карни”. В червні того ж року хлопці випустили свій перший за чотири роки мовчання студійний матеріал – сингл “За тебе кров моя”, присвячений трагічним подіям в Україні двох останніх років.

Давно обіцяний 3 повноформатний реліз від «волохатих чортів» з «Карни» вийшов аж у 2017 році. Те, що початково задумувалося у вигляді міні-альбому, з часом переросло у класичну повноформатну платівку на дев’ять треків, символічно поєднаних єдиною назвою-стилем – «Гуцул-метал». На цей реліз прихильникам франківсько-київської команди довелося добряче зачекати, адже минулий лонг-плей від «Карни» датовано 2010 роком. Звісно, весь цей час Karna не лишалася у тіні, час від часу радуючи слухачів синглами і кліпами.

Восени 2018 року гурт вирушив у всеукраїнський тур під назвою #гуцулметалвкожнухату, охопивши 12 міст та зібравши аншлаг у столиці. Весною наступного року KARNA презентували нове відео на пісню «Вітролом» з альбому «Гуцул-метал».

19 квітня музиканти оголосили, що Олексій Шманьов залишає гурт, зосередивши увагу на своєму основному проекті Entree, а на місце вокаліста повертається Олексій Ярош. Потім колектив презентував сингл «Прометей», який став першим студійним релізом для Яроша в складі гурту з 2010 року.