Католицьке Різдво в Україні

25.12.2017
Католицьке Різдво в Україні

спецпроект Марії Ліманської «Різдвяний пиріг»

 

Католицьке Різдво — ще одне особливе релігійне свято, що наповнює людські душі теплом і милосердям. Воно відзначається 25-го грудня в багатьох країнах світу. Не виключенням є і Україна. Так у Львові кожен рік проходить захід «Римське Різдво». Його організатор отець Григорій Драус розповів про традиції та особливості святкування католицького Різдва львівською римо-католицькою громадою.

 

 

Головним символом свята є шопка (вертеп). ЇЇ встановлюють у кожному домі. Батьки показують фігурки дітям та оповідають історії. При цьому моляться.

Ще одним незвичайним атрибутом є сіно на столі, яке кладуть під скатертину. Цим віряни показують те, що в їхньому домі народжується Ісус. Особливістю святкування є те, що згідно зі старим календарем, з цього дня ніч є коротшою. Це має символічне значення, ніби світло перемагає темряву. І це важливо.

Також вносять віфлеємське світло, встановлюють фігурки в вертепі, читають всі разом віршовані молитви. Віряни діляться різдвяним хлібом, колядують. За словами отця, не існує якогось специфічного римо-католицького канону, які страви мають бути на столі у Святвечір. «Так, прийнято, щоб їх було 12, вони символізують апостолів. Але головною їжею має бути різдвяний білий хліб («оплаток»), який ламають і передають між собою». При цьому обов’язково складають найщиріші побажання. У родинному колі читають другу главу Євангелія від Луки про народження Ісуса.

 

До речі, чимало парафіян у Львові Різдво святкують двічі( 25 грудня та 7 січня), оскільки родини є «змішані»: і грецького, і римського обряду. «Таким чином вони показують пошану. Святкувати народження Ісуса можна завжди.»

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток