Зараз в ефірі:

Київська школа економіки розпочинає курси для ветеранів АТО у Харкові та Миколаєві

03.07.2019
Київська школа економіки розпочинає курси для ветеранів АТО у Харкові та Миколаєві

Київська школа економіки вийшла в регіони. В Харкові розпочалися курси навчання для  ветеранів АТО, восени очікує Миколаїв. Про те, чому всі ветерани, які пройшли навчання в КШЕ хвалять її, чому навчають курси з ведення бізнесу та які умови начання в програмі «Після фронту» розповіла Ольга Нагорнюк – куратор проектів в Київській школі економіки та ветерани, випускники КШЕ Олександра Завальна, Володимир Шевченко, Роман Набожняк

Дар’я Бура: Що таке Київська школа економіки?

Ольга Нагорнюк: КШЕ – це університет. Ми починалися з магістерки з економіки. Потім ми розрослися і зараз пропонуємо великий спектр програм. В тому числі – це бізнес освіта, NBA програми, магістерська програма з публічної політики врядування. І ми робимо багато досліджень. На початку 2018 року запустили програму для ветеранів АТО з підприємництва. І зараз продовжуємо її вповаджувати. Нарешті зараз виходимо в регіони.

Дар’я Бура: Чому ви вирішили займатися ветеранами і давати змогу безкоштовно навчатися?

Ольга Нагорнюк: Ми вважаємо це своєю соціальною місією. В нас є експертиза досить високого рівня, професори, команда підтримки, які можуть реалізовувати програми з підприємницької діяльності і впроваджувати бізнес освіту. Керівники школи вирішили започаткувати програму саме для людей, які пройшли війну. Це така наша віддача, подяка людям, які захищали Україну і нас. Це нас невеличкий внесок в розвиток українського суспільства.

Дар’я Бура: Наскільки великим був запит від людей, які пройшли війну, що їм потрібні такі курси?

Ольга Нагорнюк: Насправді, запит був великий. На перший набір ми отримали близько 150 аплікаційних форм. І набрали серед них 33 людини. На жаль у нас просто немає можливості набрати більше людей в групу. Цей конкурс тримався на всі хвилі, які ми впроваджували.

Дар’я Бура: Чи є якісь особливості у роботі з ветеранами?

Ольга Нагорнюк: Так. У них загострене відчуття справедливості, максимальна енергія, жага навчатися, жага поспішати, не відкладати ні навчання, ні реалізацію роботи. І, мабуть, дуже сильна згуртованість. Вдячність.

Дар’я Бура: Випускники, що вас спонукало піти на навчання до Київської школи економіки?

Олександра Завальна:  Я потрапила на навчання на 3 хвилю. Про навчання дізналася від сого друга Сергія Молодіда, який навчався на 1 хвилі.

Володимир Шевченко: Я багато чув про цю школу від друзів. І розумів, що постійно треба вчитися, бо чим більше я дізнаюсь, тим більше розумію, що нічого не знаю. В бізнесі потрібно вчитися постійно.

Роман Набожняк: Я живу із філософією «Навчання протягом всього життя». Наш бізнес був домашнім і я розумів – якщо ми хочемо розвиватися, для цього потрібні більш системні знання.

Олександра Завальна: Навчання дало розуміння всього бізнес процесу, бо без цих знань, ти постійно створюєш велосипед і витрачаєш більше часу на непотрібні речі.

Дар’я Бура: На що навчання в КШЕ відкрило вам очі, чого б ви не могли передбачити, роблячи свою справу?

Роман Набожняк: Робота з людьми для мене стала відкриттям, бо до власного бізнесу в мене не було досвіду роботи на керівній посаді. Дуже багато знань і підходів щодо управління, як побудувати команду.

Володимир Шевченко: Бізнес здорової людини постійно зростає. З часом ти впираєшся в якусь стелю і щоб цього не було, потрібно навчитися новому. Одна якась фраза, одне слово може змінити.

Роман Набожняк: В цілому це навчання не тільки про знання, а й про спільноту. Коли ти щодня  знаходишся серед людей, які думають про те, як покращити свій проект і зробити кращим світ, ти розумієш, що ти не один.

Дар’я Бура: Хто є викладачами в КШЕ?

Ольга Нагорнюк: Це професори, які більшість свого життя присвятили бізнес програмам і викладанню. Також, це люди, які мають практичний досвід – консультанти бізнесу, власники і засновники бізнесу.

Дар’я Бура: Чому ви вчите?

Ольга Нагорнюк: Ми проходимось по всьому циклу створення бізнесу. Починаючи зі стратегії, потім переходимо на маркетинг, фінанси, управління людьми, робота в команді. Є елемент продажів, презентації своєї ідеї бізнесу для інвестора, партнера, покупця. Під час навчання учасники пишуть бізнесплан. На кожному модулі є можливість пропрацювати з викладачем окремі його елементи і на кінець навчання кожен виходить зі своїм проектом на захист, презентує свою ідею. Таким чином отримує зворотній зв’язок від представників бізнесу, хто в ходить в журі і від наших викладачів.

Дар’я Бура: В Харкові і Миколаєві розпочинається навчання в КШЕ, що для цього потрібно зробити бажаючим?

Ольга Нагорнюк: К нас є аплікаційна форма, посилання на неї можна знайти у нас на сайті або на фейсбук сторінці. Вадливо подати заявку. А потім ми контактуємо і проводимо окремо співбесіди з тими, хто подав цю заявку. В Харкові програма починається з 1 липня, а Миколаїв – з осені.

Дар’я Бура: Випискники, що би ви порадили тим, хто думає, чи подавати заявку на навчання до КШЕ?

Володимир Шевченко: Подавати заявку і вчитися. Я гарантую, що це будуть найпродуктивніші ваші 20 днів.

Олександра Завальна: Була в нас в групі така людина, яка прийшла один раз і більше ми її не бачили. Не робіть так, бо ви забираєте шанс на реально красне навчання в когось іншого. Якщо ви вже прийшли, пройдіть це навчання повністю.

Роман Набожняк: Не бійтеся задавати тупі питання.

Якщо хочете дізнатися більше - прослухайте ефір тут:

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток