Зараз в ефірі:

Коли наступають темні часи, символ світла найбільш потрібний, — пластун Богдан Гультай

23.12.2021
Коли наступають темні часи, символ світла найбільш потрібний, — пластун Богдан Гультай

Щороку перед Різдвом пластуни по всій Україні поширюють символ миру, любові та єдності — Вифлеємський вогонь миру. Як естафета передачі відбувається цьогоріч, в ефірі Армія FM розповів старший пластун і крайовий координатор поширення Вифлеємського вогню Богдан Гультай.

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Коли був заснований Пласт та які його завдання нині?

Богдан Гультай: Пласт засновано 1912 року і одним із його фундаторів був син Івана Франка. Пласт виховує молодь на засадах християнської моралі та українського патріотизму.

Анастасія Сіроговська: Акцію передання Вифлеємського вогню миру в Україні пластуни підхопили 1991 року, а загалом коли вона виникла?

Богдан Гультай: Цю ініціативу заснували австрійські скаути у 1986 році. Ідея була привезти вогонь із місця народження Ісуса Христа до католицького Різдва і поширити його в соціальних установах. Решта скаутів світу підтримали її. Тож спочатку вогонь привозять у Відень, а далі передають в усі країни Європи.

Анастасія Сіроговська: Як вогонь доправляють в Україну?

Богдан Гультай: Є два шляхи: естафетою крізь кордони або літаком з Відня до Києва.

Анастасія Сіроговська: Чому 91-му році пластуни підтримали цю традицію?

Богдан Гультай: Світла ідея – поширювати вогонь миру і добра посеред усіх у переддень Різдва.

Анастасія Сіроговська: 20 грудня пластуни передали Олексію Резнікову та Валерію Залужному Вифлеємський вогонь миру, чому його вручили саме цим високопосадовцям?

Богдан Гультай: Це вогонь миру, а ми прагнемо, щоб в Україні настав мир. Так ми намагаємося показати, що підтримуємо наших армійців, віримо в них і в те, що врешті настане мир на наших умовах.

Анастасія Сіроговська: Знаю, що пластуни з початку війни передають Вифлеємський вогонь на передові позиції нашим захисникам. Як це відбувається?

Богдан Гультай: От якраз у понеділок виїхала група. Цьогоріч очільником групи є пластун і народний депутат Роман Лозинський. Ми складаємо план поширення по військових частинах та містах і завозимо разом із вогнем на передові позиції ще й харчі, обладнання та інше.

Нікіта Гросс: До Великодня з Єрусалима завозиться Благодатний Вогонь, чи схожі механізми його передачі із Вифлеємським?

Богдан Гультай: Якщо говорити про формат і традицію передачі — то це трішки різне. Символізм схожий, але все інше ні. Вифлеємський вогонь поширюється з піснею та за іншим церемоніалом. Першопочатки теж релігійні, але сама ідея поза межами релігії.

Нікіта Гросс: Як готуються пластуни до цієї події?

Богдан Гультай: Ми домовляємося про поширення і передання вогню за кілька місяців до події. Цьогоріч я виступаю координатором вперше, тож були певні особливості, але загалом як в інституції у нас уже всі механізми відпрацьовані.

Нікіта Гросс: Як передавали вогонь минулого року, коли були жорсткі карантинні обмеження?

Богдан Гультай: До карантину у Софійському соборі збиралося кілька сотень пластунів, святкували урочисто, з ярмарками і так далі. Торік все було досить камерно: групи з кількох осіб перебирали і розносили вогонь. Адже тоді, коли наступають темні часи, символ світла найбільш потрібний. Це приємно, коли ти стаєш частиною чогось більшого і усвідомлюєш себе учасником великої естафети.

Нікіта Гросс: Чи збираються разом у цей час всі пластуни і як поширюють вогонь?

Богдан Гультай: Усім зібратися досить складно, бо нас понад 10 тисяч. Щодо поширення вогню, то до карантину представники з усіх обласних центрів приїздили до Києва, запалювали вогонь і везли в свої міста та селища. Цього року ми завдяки Укрзалізниці розвези вогонь по всіх обласних центрах.

Нікіта Гросс: А яким чином можна долучитися до Пласту?

Богдан Гультай: Юридично на сайті «Пластун» можна заповнити анкету, вказавши свої дані. Тоді шукається найближчий до місця вашого проживання виховник. А фактично найкраще мати знайомого пластуна, який розкаже, що робити далі.

Анастасія Сіроговська: Ви зазначали, що Вифлеємський вогонь миру передають у пісенному супроводі, що це за пісня?

Богдан Гультай: Вона так і називається «Пісня Вифлеємського вогню», де йдеться про народження Ісуса.

Анастасія Сіроговська: За ці роки побільшало регіонів, куди ви доправляєте вогонь?

Богдан Гультай: Звичайно. Лише кілька років тому заснувалися станиці у Харкові, на сході і півдні України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток