«Коли продюсери побачили наш оркестр, то запросили усіх», - учасник шоу «Голос країни» Олександр Свіріденко

«Коли продюсери побачили наш оркестр, то запросили усіх», - учасник шоу «Голос країни» Олександр Свіріденко

Олександр Свіріденко на сцені шоу «Голос країни» виступив під акомпанемент Військового оркестру 194-го понтонно-мостового полку Держспецтрансслужби Міністерства оборони України. Гітарист цього музичного колективу заспівав пісню «О, мамо» гурту «Сальто назад» і зумів розвернути крісла аж двох зіркових наставників. Олександр в ефірі Армія FM розповів про враження від участі в шоу, роботу у складі військового оркестру та плани на майбутнє.

 

Анастасія Сіроговська: Коли саме музика з’явилася в вашому житті?


Олександр Свіріденко: Познайомив мене з музикою батько. У 5 років дав гітару і показав кілька акордів, після чого я самостійно творчо розвивався. У 7-річному віці я пішов в музичну школу, де мені правильно поставили руки. До речі, мені дуже пощастило з викладачем, талановитим гітаристом Олександром Олександровичем із міста Первомайськ, звідки і я родом.

Анастасія Сіроговська: Як саме ви потрапили до військового оркестру?

Олександр Свіріденко: Коли я був третьокурсником Миколаївського коледжу музичного мистецтва, моя подруга, Марія Стирчак, вже рік як працювала в оркестрі. Вона подзвонила і запросила нас з другом на зустріч. З начальником оркестру ми швидко знайшли спільну мову, спілкувалися близько 2-х годин. Мабуть, він розгледів в мені ті навички, які знадобляться в оркестрі і на службі. На той час я закінчував коледж і мав кілька варіантів щодо подальшого навчання. Класична гітара – це вже був пройдений рівень, треба було рухатись далі, тож я вирішив підписати контракт. Я був один у великому місті, треба було за щось жити і батькам допомагати матеріально, адже тато на той час хворів. Про свій вибір я не шкодую, бо мій коледж найкращий.

Анастасія Сіроговська: Де можна послухати виступи у вашому виконанні, зокрема з оркестром?

Олександр Свіріденко: Немає в Україні військових заходів, які б обійшлися без нас. Гастролюємо по всій країні. Наші виступи можна знайти на You Tube у вільному доступі. Вводьте: оркестр 194 (Військовий оркестр 194-го понтонно-мостового полку Держспецтрансслужби МО України) - там зібрані усі наші виступи. До речі, на моєму ютуб-каналі є, зокрема, моя авторська пісня, написана в коледжі.

Анастасія Сіроговська: Скільки часу ви приділяєте репетиціям в оркестрі?


Олександр Свіріденко: До участі в шоу ,,Голос країни" вокалу я приділяв дуже мало часу, адже я не основний вокаліст колективу, солісткою є Вікторія Брехер, а я – гітарист.

Анастасія Сіроговська: Як ви потрапили на шоу ,,Голос країни”?

Олександр Свіріденко: Наша Вікторія Брехер брала участь у минулому сезоні шоу. Коли ми передивлялися виступи, нам сподобалося виконання пісні ,,О, мамо” і ми її заспівали. Я виставив фрагмент відео на своїй сторінці в Instagram, позначивши ,,Голос країни”. Після цього отримав запрошення на кастинг. Коли продюсери побачили наш оркестр, то запросили нас усіх. Сказали, що такий виступ у них був вперше.

Анастасія Сіроговська: Чи їздили ви з концертами до наших захисників на Схід України?

Олександр Свіріденко: Так, у 2014-2015 році, можна сказати, брали участь у бойових діях. Це було дуже відповідальне завдання для нашого колективу. Ми довели, що можемо не тільки співати, а й стати на захист Батьківщини. Близько половини нашої команди є учасниками бойових дій.

Анастасія Сіроговська: Із ким би вам було б цікаво співпрацювати?

Олександр Свіріденко: Надя Дорофеева пропонувала нам спільний виступ. Із радістю записав би з нею щось цікаве для наших глядачів.

Анастасія Сіроговьска: Які плани на майбутнє?

Олександр Свіріденко: Я хочу писати авторські пісні, щоб якомога більше українців дізналися про наш оркестр, адже поки що він більше відомий в Європі. Але маю надію, що й удома в нас буде більше шанувальників.