Коли використовувати воєнний, а коли військовий

Коли використовувати воєнний, а коли військовий

Попри те, що в Україні вже три роки триває війна, не всі знають, чим відрізняється слово «воєнний» від слова «військовий». Обидва ці слова є в українській мові, але означають вони не одне й те саме. Тому часто трапляються помилки, коли їх плутають поміж собою і ставлять не там, де треба. Варто знати, що «військовий» позначає те, що стосується війська. Тобто ми говоримо «військова служба», «військовий суд», «військова частина», «військовий обов'язок», «військовий квиток», «військова доктрина», «військові традиції» і так далі. Але коли ми хочемо розповісти по те, що пов’язане з війною, тоді вживаємо прикметник «воєнний»: воєнні дії, воєнний стан, воєнний період, воєнний час, воєнна ситуація тощо.

До речі, коли війна прийшла в сучасну Україну, виникло питання, а як правильно казати, на Донбасі чи в Донбасі. Відповідь проста. Оскільки Донбас є частиною України, а не окремою державою, то потрібно казати на Донбасі, як на Полтавщині, на Слобожанщині, на Прикарпатті.

 

Слухайте випуск за посиланням: https://soundcloud.com/armyfm/tse-tob-ne-ukrayna-24-koli-vikoristovuvati-vonniy-a-koli-vyskoviy?in=armyfm/sets/q8vgqtldzi7z