Зараз в ефірі:

Командир 55 ОАБр Роман Качур: Результат буде, якщо люди розуміють до чого йдуть і бачать цей шлях

13.10.2019
Командир 55 ОАБр Роман Качур: Результат буде, якщо люди розуміють до чого йдуть і бачать цей шлях

Ефір присвячений Дню козацтва та Дню захисника України. Командир 55-ї окремої артилерійської бригади Запорізька Січ полковник Роман Качур розповів про те, як керувати артилеристами.

 

 

 

 

 

Олена Кравченко: Ми були присутніми під час вручення нових беретів у бригаді. Розкажіть, що вони символізують і наскільки для бригади важлива нова символіка.

Роман Качур: Бригада першою отримала ці берети, у нас започаткована ця традиція — вручати берети. Сам колір берету показує приналежність військовослужбовця до артилерії, до роду військ, який пов’язаний з полум’ям. Яскраво червоний колір берету символізує вогонь артилерії. В бригаді сьогодні на честь Дня захисника України, Дня козацтва було започатковано нову традицію — вручення беретів особовому складу. Воїн отримуватиме берет урочисто після здійснення свого першого пострілу.

Олена Кравченко: Які традиції є в артилерії, щоб військовий справді став артилеристом?

Роман Качур: Традиція походить ще з давніх часів — після свого першого пострілу артилерист отримує посвяту ударом гільзи, обмазують його залишками пороху. Зараз в бригаді додається ще одна традиція — отримання беретів. 

Олена Кравченко: Ви в артилеристи переходили з десантних військ?

Роман Качур: Я закінчував Сумський військовий інститут ракетних військ і артилерії ще на той час. Кожен курсант отримував посвяту в артилеристи після свого першого пострілу — традиція незмінна.

Олена Кравченко: В самої бригади великий бойовий шлях. Зараз бригада довгий час знаходиться в ППД, як ви підтримуєте форму, бойовий дух?

Роман Качур: Насправді, бригада постійно вдосконалює свою майстерність, проходить злагодження на різних полігонах ЗСУ. Постійно йдуть заняття з бойової підготовки. Наразі бригада знаходиться на полігоні у Запорізькій області, де змагається на першість у Сухопутних військах на кращу артилерійську батарею.

Олена Кравченко: Минулого року ви отримали першість серед артилерійських бригад. Цього року коли чекати на результати?

Роман Качур: Минулого року наші дві батареї — протитанкова і гаубична — були кращими в ЗС, сьогодні завершуються змагання на кращу батарею причепної артилерії.

Олена Кравченко: Чи є у вас секрет роботи з особовим складом?

Роман Качур: Є, але я вам його не розкажу. Насправді, секрет простий — це люди. Якщо ти є авторитетом для особового складу, заряджаєш його, є прикладом, якщо люди розуміють до чого йдуть і бачать цей шлях, то результат буде високим. 

Олена Кравченко: Щоб бути артилеристом, що потрібно вміти та знати?

Роман Качур: Вміти та знати потрібно артилерійську науку. Артилерія — це комплекс заходів, неможливо знати щось одне і бути артилеристом. Потрібно орієнтуватися  і в математичних, і в географії, і  в технічних науках, розуміти погоду, прогнозувати її та знати як це повпливає на явище пострілу. Військовослужбовця номеру обслуги можна навчити за тиждень і він називатиметься артилеристом. Для посади командира гармати потрібно більше часу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток