Комікс про українських захисників «Позивний "Бандерас"»

01.08.2020
Комікс про українських захисників «Позивний "Бандерас"»

«Позивний "Бандерас» графічний роман про війну на Донбасі, а також про те, як військовий витвір стане виховним коміксом для молодого покоління українців та чому надважливо створювати кінострічки, романи та комікси про наших героїв. Все найцікавіше – в нашому матеріалі.

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Який сюжет коміксу?

Сергій Дзюба: Розповідатиме він історію Бандераса у цікавій для молоді формі малюнків. Ми сподіваємось, що ініціатива стане цілим напрямом. Зараз пишемо 2-гу частину і плануємо, що згодом це теж буде комікс про українського супергероя, з якого братиме приклад патріотична молодь.

Це розповідь про гібридну війну між Україною та Росією. Наш герой рятує людей зі свого села, з якого він поїхав 20 років тому, ще задовго до війни. Він їхав назавжди, залишивши кохану та матір, але змушений повернутися, бо до нього дійшла інформація, що на його малій батьківщині планується теракт. На відміну від кінострічки, історія розлого подана у вигляді роману.

Анастасія Сіроговська: Наскільки тісно комікс перегукуватиметься із кінострічкою та романом?

Сергій Дзюба: Візуальна частина - з фільму, а з роману взято історії, які не були екранізовані. Тож читачі дізнаються про роздуми героїв, історії кохання, які не були відображені у фільмі. В коміксі три любовних лінії.

Артемій Кірсанов: Тобто не буде перемальованих сцен із кінострічки, а показані історії з книги. Ідея графічного роману виникла тоді, коли ми почали створювати другу частину. Ми розуміємо, що навряд чи держава зможе дати кошти на зйомки продовження Бандераса. У формі коміксів це зробити простіше, до того ж це своєрідна розмова з молоддю, яка звикла дивитися, а не читати. Це наша спроба патріотичного виховання.

Анастасія Сіроговська: Скільки людей працює над створенням цього коміксу?

Валерія Борщевська: У нас потужна команда. Ми залучили талановитого ілюстратора і художника – учасника АТО Миколу Ніколаєва.

Сергій Дзюба: Нас підтримують військові, є ветеранські намети, які розповсюджують військову літературу, також багато акторів, які знялися у фільмі. В романі історія кохання головного героя і волонтерки Євгенії дуже стисло показана.  У коміксі сподіваємося зробити її яскравішою та розлогішою.

Артемій Кірсанов: Підтримують нас, зокрема, представники видавництва «Фабула», Олександр Терещенко та просто багато людей зі сходу, з якими ми спілкувалися.

Анастасія Сіроговська: На вашу думку, який вплив матиме комікс саме на молоде покоління?

Сергій Дзюба: Для молоді це захоплююча історія, де українські військові постають захисниками та нездоланними.

Анастасія Сіроговська: Коли і де можна буде побачити ваш комікс?

Валерія Борщевська: Ми збираємо на Спільнокошті гроші для його створення. Це праця багатьох людей, тому процес довготривалий. Видавництво «Фабула» нас підтримує і очікує на співпрацю.

Анастасія Сіроговська: Що спонукатиме людей купувати та читати ваш комікс?

Сергій Дзюба: Зараз люди починають абстрагуватись і забувати про війну. Щоб діти знали, які українські герої захищали Україну та як саме, ми створюємо ось такі фільми, романи та комікси.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток