Комплекси відпочинку та дозвілля — нове уявлення про вільний час на полігонах

07.12.2017
Комплекси відпочинку та дозвілля — нове уявлення про вільний час на полігонах

У програмі “Поліграф” з Катериною Кадер волонтери Дарина Недозим та Олександр Погребиський. Говоримо про проект Комплексів відпочинку та дозвілля (КВД) на полігонах

Давайте розкажемо нашим слухачам, що це таке —КВД?

Олександр Погребиський: Комплекс відпочинку та дозвілля — це дуже класна штука. У нас є дві ситуації знаходження військовослужбовця в ППД. Це пункт постійної дислокації, якщо він не в наряді, або йде додому, організовує сам собі дозвілля. І є ще один варіант — це полігон. А правила знаходження військовослужбовця на полігоні не дають йому змоги після 17:00 вийти за територію полігона і користуватися всіма доступними благами. А це трішки “зрада”.

Що зараз роблять військові на полігонах у вільний час?

Олександр Погребиський: Вони можуть зайти в палатку, сісти на свою залізну койку, пошукати місце для роутера і трішки посидіти в інтернеті щось почитати.

Що пропонуєте ви?

Олександр Погребиський: Ми пропонуємо комплекс, який у рамках дозволеного максимально компенсує цю “зраду”, тобто відсутність цих благ. В основному автором цієї концепції є Мартін Брест, ідею мати такі КВД дав Юрій Бірюков. Потім до цього підключився я. Ми розробляли концепцію, яка б максимально компенсувала відсутність цих благ. У цьому комплексі передбачено дуже багато крутих штук. Частина безкоштовних для військовослужбовців, частина платна. Безкоштовні: будуть окремі зони, наприклад, гри в настільний теніс, ігри, читання книг, для перегляду телевізора. Безкоштовний інтернет, окрема кімната з комп’ютерами для особистого користування. У цій зоні буде кафе. І тут вже військовослужбовець може придбати собі каву, чай та інше. Платні послуги — це воєнторг, бістро, сауна. Також буде зона для барбек’ю з мангалом, столами. Він зможе замовити продукти, які будуть потрібні і йому їх підвезуть.

Насамперед, ці комплекси розробляються для сержантів та солдат. Там не буде офіцерів, щоб не було конфліктів з субординації. Але у майбутньому ми плануємо розробляти офіцерські клуби. Буде ще перукарня. Ми максимально, що дозволено, передбачили все у проекті.

Ну і хочеть вже перейти до візуалізації цього проекту. Дарино, я так розумію — це вже ваша компетенція? Як будуть виглядати КВД на полігонах?

Дарина Недозим: Саме зараз це все в процесі. Я включилась в проект не на початковому етапі. Волонтери ходили до різних розробників. Але цивільним дуже важко зрозуміти, що це полігон, що це для військових, що в них є певні правила, розпорядок дня. Тому вони пропонували не те, що потрібно. А я вже після казарм розумію, як потрібно зробити цей проект, тому і взялася за нього. Ми вирішили, що зона відпочинку, яка безкоштовна, з телевізором, буде просторою, відкритою. Це буде не клуб, а розважальний центр. Уявіть якийсь такий центр у молі. Хлопці, у вас буде краще!

Олександр Погребиський: Хто чув і знає, що таке USO в армії США — зрозуміє, що це таке.

На якому етапі розробка цього проекту і коли вже почнеться реалізація?

Дарина Недозим: Саме зараз це все на етапі розробки. Тобто ми маємо проекти, які ми зараз всі підганяємо під правила і норми. Найближчим часом ми перейдемо до дизайну. Найважливіше, те, що на військовому полігоні ця будівля не буде виглядати, як шедевр архітектури. Вона має виглядати так, як ввесь полігон. Але всередині ми зробимо все по максимуму. Плюс ми тримаємо в голові економіку, аргономіку, витривалість. Сподіваємося, що наступного року вже будемо будувати.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток