Зараз в ефірі:

Конкурс стипендій для ветеранів та ветеранок АТО/ООС як крок до нових можливостей

11.10.2021
Конкурс стипендій для ветеранів та ветеранок АТО/ООС як крок до нових можливостей

Міжнародна організація IREX ініціювала Конкурс стипендій для ветеранів та ветеранок АТО/ООС. Переможці отримали кошти для навчання, яке мають пройти в період із жовтня по 31 грудня 2021 року. Тож за якими критеріями оцінювали учасників і хто вийшов в авангард, в ефірі передачі «Ранкова кава» розповіла фахівець з управління проєктами IREX Вікторія Климчук-Длугач.

 

 

 

 

 

Міжнародна організація IREX працює у понад 100 країнах світу. В Україні є кілька проєктів цієї міжнародної структури, один із найвагоміших – програма реінтеграції ветеранів, яка стартувала в 2019 році.

Вікторія Подкіч: Тож як виникла ідея створення програми допомоги ветеранам?

Вікторія Климчук-Длугач: Кількість ветеранів та ветеранок зростає з кожним роком. Зараз це вже понад 400 тис. учасників бойових дій. Їм доводиться долати чимало викликів після повернення додому. Тож спершу IREX провела масштабне дослідження: було опитано близько 2000 ветеранів та ветеранок, а також цивільних, які взаємодіють із ними. Це опитування виявило прогалини в допомозі українським ветеранам та ветеранкам. У цих напрямах і працюємо.

Сергій Жуковський: У нас в ефірі ви вже розповідали про ярмарку вакансій для військовослужбовців, яка відбувалася в онлайн-форматі. Наскільки вона була успішною?

Вікторія Климчук-Длугач: Загалом вона минула доволі успішно. Понад 120 ветеранів та ветеранок прийшли на ярмарку і було 14 роботодавців із різних сфер. Відбулись тестові співбесіди з кандидатами на посади, сподіваємось, що це посприяло їхньому працевлаштуванню.

Сергій Жуковський: 10 вересня стартував Конкурс стипендій для ветеранів та ветеранок АТО/ООС. Як виникла ідея провести його саме у такому форматі?

Вікторія Климчук-Длугач: Дослідження показало, що близько 40% ветеранів та ветеранок повністю змінюють сферу діяльності після повернення із зони бойових дій. Відбувається переоцінка цінностей, загострюється відчуття справедливості та й пріоритети змінюються, тож людям хочеться займатися чимось новим, але їм бракує певних знань та навичок. От ми подумали, що відповіддю на це питання стануть стипендії на короткострокове прицільне навчання на суму до 500 доларів.

Сергій Жуковський: Де і які навички опановувати, кандидат на навчання має визначитись самостійно?

Вікторія Климчук-Длугач: Так, ми даємо повну свободу вибору. Запити надходили і від заявників, які хочуть набивати тату, і від охочих працювати в ІТ.

Валерія Подкіч: За яким принципом ви обирали стипендіатів?

Вікторія Климчук-Длугач: Конкурс відбувався у кілька етапів. На першому ми приймали письмові заявки. Людина мала детально описати, чим займається, до чого прагне, яку навчальну можливість обрала і як потім здобуті навички допоможуть їй у працевлаштуванні. Ми прагнемо, щоб це було навчання не тільки для саморозвитку, а саме заради працевлаштування.

Валерія Подкіч: Скільки претендентів отримали стипендії і як потім фінансово звітуватимуть перед організацією?

Вікторія Климчук-Длугач: Ми будемо платити безпосередньо закладу освіти. А ветерани та ветеранки потім повинні надати нам сертифікат про успішне проходження курсу. Подавали заявки 182 ветеранів та ветеранок. До проходження співбесіди ми обрали 42 учасники, а стипендії отримали 35.

Сергій Жуковський: У яких сферах діяльності бачать себе стипендіати?

Вікторія Климчук-Длугач: Лідером у конкурсі стипендій стала сфера ІТ. Близько 80% заявників хочуть розвиватися саме тут, адже в уявлені більшості людей – це висока зарплатня, дистанційна, відносно вільна робота. Також просять стипендії на вивчення англійської мови. Наприклад, є серед ветеранів науковці, які хочуть розвиватися на міжнародному рівні, а їм бракує знання мови. А серед нетипових можу назвати курси ораторського мистецтва.

Вікторія Подкіч: Чи плануєте в майбутньому влаштовувати такі конкурси стипендій?

Вікторія Климчук-Длугач:Усе залежатиме від того, наскільки був успішний цей. Зважимо результати, якщо динаміка буде позитивна, ми дуже старатимемось влаштувати такий конкурс. Але в нас є ще інші можливості. Зокрема, ми влаштовуємо тренінги з так званих м’яких навичок - це написання резюме, мотиваційних листів. Також ми навчатимемо ветеранів та ветеранок, як поводитися на співбесіді. У нас є сторінка у Фейсбук «Програма реінтеграції ветеранів», де можна знайти всю потрібну інформацію.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток