Координата:К — Дніпро

24.10.2021
Координата:К — Дніпро

Сьогодні наша геолокація у Дніпрі. В програмі — цікавинки про Монастирський острів, завод «Інтертайп» і музей із найбільшою колекцією давньої кам'яної скульптури в Україні.

 

 

 

 

 

Перша асоціація з Дніпром — це індустріальне місто. Все це так, але є й інший бік міста на Дніпрі. Це прекрасні парки, сучасні проспекти та бульвари, велика кількість різноманітних музеїв і театрів. Перед вашим поглядом постане сучасне, ритмічне місто, що йде в ногу з часом. За майже 300-річну офіційну історію місто мало 9 назв.

Найромантичніша і найтаємничіша пам'ятка Дніпра — Монастирський острів.

Відомий серед містян як Комсомольський. Попри свою незначну територію, це чудове місце для відпочинку на природі. Особливо люблять тут гуляти діти, оскільки на острові є зоопарк та різноманітні атракціони.


Назва острова, імовірно, походить від візантійського монастиря, який, за переказами, був розташований на його території у середині 13 століття, але згорів під час монголо-татарських набігів. За легендою, саме тут зупинявся учень Ісуса Христа Андрій, який проповідував на українських землях.

Це одне з найпопулярніших місць серед місцевих мешканців. Потрапити на острів можна через пішохідний міст, який особливо вподобали молодята — традиція вішати замки щастя на бильцях і досі актуальна. Ще один варіант дістатися на прогулянку — це швидкісний тролей. Так ви доїдете до нового оглядового майданчика, з якого відкривається чудова панорама на місто. А біля підніжжя шумить штучний водоспад висотою 17 метрів.

Острів вподобала і молодь, адже тут можна відпочити від міської метушні та шуму.

***
Якщо думаєте, що екскурсія заводом нудна, ви глибоко помиляєтеся. Знайомство із заводом «Інтерпайп» вас приємно здивує. Це єдине підприємство в Україні, побудоване з «нуля» за весь час незалежності нашої країни. Його унікальність в сучасних «зелених» технологіях, висококласному обладнанні, також завод дбає про захист довкілля від шкідливих викидів. А ще на його території є артоб'єкти, створені Олафуром Елліассоном. Тунель часу при в'їзді на завод, різнобарвна піктограма, дзеркальний коридор, штучне сонце — всі ці роботи художника може побачити кожен охочий, адже підприємство практикує виробничий або промисловий туризм. 

Завод «Інтерпайп» запрошує на безплатні екскурсії, де можна ознайомитися з усіма етапами виробництва сталевих виробів, а також підприємство надає для цієї мети спеціальний транспорт.

***
Історія — наука майбутнього, щоб пізнати її, відвідайте Дніпровський історичний музей імені Дмитра Яворницького. Музей був збудований у 19 столітті і єдиний в Дніпропетровській області, де зосереджені унікальні експонати світового та національного значення.У його фондах близько 250 тисяч предметів старовини, серед них реліквії запорізького козацтва, друковані видання 16-17 століть, культова колекція, зброя, меблі, пам'ятки східних культур, зокрема мумія єгипетської жінки з дитиною.

На подвір’ї історичного музею стоять половецькі баби — стародавні статуї, витесані з каменю. В приміщенні є 9 експозиційних і 5 виставкових залів. Окрасою експозиції є витесаний із пісковику керносівський ідол, який, припускають науковці, є верховним богом арійського пантеону. 

Також є експозиції, присвячені славній епосі історії України — добі Козаччини. У цій залі є безліч цікавих речей, які мають стосунок до запорожців: макет чайки, зброя, чумацький віз, надгробні козацькі хрести. А ще унікальний експонат — карета двірського Катерини Другої, на якій він супроводжував імператрицю під час подорожі до Криму. Є також експозиція, присвячена найтрагічнішим сторінкам української історії — Голодомору та репресіям та інші.

Загалом музей має найбільшу колекцію давньої кам'яної скульптури в Україні — всього 80 статуй. 

До вашої уваги цікаві факти про Дніпро:

• Дніпропетровщина є колискою запорозького козацтва. За всю історію козацтва існувало вісім Січей, п'ять з них були на території Дніпропетровської області;
• У селищі Петриківка Дніпропетровської області сформувався «петриківський розпис», що був номінований до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО;
• Над Дніпропетровською областю пролягає найдовший у світі авіамаршрут Нью-Йорк — Сингапур;
• Дніпропетровський метрополітен досі можна вважати однією з найкоротших «підземок» світу: 6 станцій загальною довжиною 7,8 км;
• У Дніпропетровську розташована найдовша в Європі набережна —
завдовжки 23 км;
• Тільки у Дніпрі виготовляють ракети «Зеніт», яким немає аналогів у світі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток