Зараз в ефірі:

Координата:К - Миколаїв

30.01.2022
Координата:К - Миколаїв

Сьогодні наша геолокація у Миколаєві. В програмі - про одну з найстаріших обсерваторій Східної Європи, про музей суднобудування та флоту і про історичний Флотський бульвар.

 

 

 

 

 

 

Миколаїв – мальовниче південне місто кораблів. Воно розташоване на перетині річок Південний Буг та Інгул, неподалік Чорного моря. Тож місць, куди піди на вихідних, чимало. І перша моя координата – Миколаївська обсерваторія.

Одна із найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1821 році, спочатку була морською. Працівники складали морехідні карти, вчили штурманів орієнтуватися на морі за допомогою зірок, складати зоряні карти та визначати координати небесних планет і комет.

Це одна із найкрасивіших будівель Миколаєва, що була внесена до попереднього списку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Вона розташувалася на вершині Спаського кургану. Це не лише найвище місце Миколаєва, а й історична територія. Колись тут було поселення прадавніх народів епохи ранньої бронзи. А зараз діє найстаріша наукова установа в Україні, яка не припиняла свого існування від дня заснування. Миколаївська обсерваторія має власний меридіан в міжнародних астрономічних атласах. Тут є музей, де зберігається колекція астрономічних приладів, годинників, книг, фотографій та карт.

***

Наступною візитівкою міста є Миколаївський музей суднобудування та флоту – єдиний такого профілю в Україні. Його вважають перлиною корабельного краю.

Старовинний будинок, в якому вже 37 років діє музей, є пам’яткою історії та архітектури кінця 18- початку 19 століть. Будинок служив канцелярією та помешканням для головних командирів Чорноморського флоту і портів та військових губернаторів Миколаєва і Севастополя протягом 200 років.

Музей суднобудування та флоту відкрито 30 липня 1978 року в День Військово-Морських Сил. В експозиції близько 4 тис. експонатів, у фондах зберігається більше 14 тис. музейних предметів. Виставки відображають історію створення Чорноморського флоту, яка тісно переплетена з історією Миколаєва, знайомить з кораблями миколаївської побудови, з біографіями історичних осіб, які брали участь у створенні та розвитку флоту та міста.

Вздовж огорожі музею встановлені бюсти відомих флотоводців, а на відкритому майданчику експонуються корабельна зброя та якорі різних часів.

Щорічно музей відвідують більш ніж 50 тисяч осіб. Тут проводиться близько тисячі оглядових та тематичних екскурсій, експонується до десяти виставок, відбуваються дитячі творчі конкурси, квести, музейні уроки, дні відкритих дверей, зустрічі суднобудівників та моряків з відвідувачами музею, презентації книг, заходи в межах міжнародної акції «Ніч музеїв» та ін.

Серед відвідувачів музею – діти та дорослі, жителі міста та його гості з інших міст України, з Європи, Азії, Америки та навіть далекої Австралії.

***

Одна з найважливіших історичних вулиць Миколаєва та красиве місце для прогулянок - це Флотський бульвар. Його заснували в 19 столітті. Спочатку бульвар мав назву Інгульський, оскільки пролягав вздовж річки Інгул. Та завдяки чудовому краєвиду на пристань він став називатися Морський. Після значних реставраційних робіт у 1976 році бульвар перейменували у Флотський, щоб підкреслити важливість Миколаєва та його зв`язок з Чорноморським флотом.

Нині під час прогулянки бульваром можна насолодитися безліччю пам`яток, серед яких старовинна гармата, встановлена ​​на честь заснування міста. Також тут є пам`ятник Миколі Фалєєву - почесному жителю Миколаєва.

Флотський бульвар - найкраще місце для сімейного відпочинку у всьому Миколаєві. Тут обладнані дитячі майданчики, працюють невеликі кафе та можна зробити гарні фото.

До вашої уваги цікаві факти про Миколаїв:

В Миколаївському зоопарку живе найстаріша тварина усіх зоологічних парків України – 65-річний крокодил на ім’я Вася. Зоопарк має власний гімн, прапор, емблему, ювілейну монету та поштову марку. За рік його відвідують понад 300 тисяч людей.

Миколаїв має власні катакомби. І не прості катакомби, а цілу мережу підземних ходів та лабіринтів на 2-3, а може і більше ярусів.

А ще тут найдовша пішохідна вулиця в Україні під назвою Соборна, що веде до набережної. Старі будинки тут поєднуються з новими, є чимало кафе та магазинів. В кінці вулиці – Каплиця Святого Миколая. Раніше на її місці стояв собор, закладений самим Потьомкіним.

Миколаїв має декілька власних рекордів. Тут є Інгульський міст – реконструйований та сучасний. Це перший міст в Миколаєві, що розташувався на злитті річок Інгул та Південний Буг. Міст розвідний, а його підйомна частина – найбільша в Європі.

На вулиці Великій Морській є будинок під номером 47 – один із найкрасивіших у Миколаєві. Тут діє один із найстаріших художніх музеїв України. Основу музею склали саме його картини – 148 полотен, що зображували перебіг бойових подій. Сьогодні до колекції художнього музею входить близько 10 тисяч полотен, що складаються у справжній художній літопис.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток