Зараз в ефірі:

Координата:К - Покровськ

13.02.2022
Координата:К - Покровськ

Сьогодні наша геолокація у Покровську. В програмі - цікавинки про історико-краєзнавчий музей, Покровський будинок культури та про парк Ювілейний.

 

 

 

 

 

 

У кожного міста є свою цікава історія і візитівкою міста слугують музеї. Тому почну з Покровського історичного музею, в якому зберігаються не тільки унікальні речі, але й історична спадщина Покровського краю. Він був створений у 1967 році як народний історико – краєзнавчий музей і знаходився він у одному з старовинних будинків міста – будинку власника Гродівського рудника Казарінова.

У фондових зібраннях Покровського історичного музею зберігається більше 14 тис. експонатів, переважна більшість з яких має історичну та краєзнавчу цінність. Музей складається з 5 експозиційних залів та виставкового залу.

В залі «Археологія» представлені посуд, знаряддя праці, прикраси та амулети, ритуальні предмети та кам’яні статуї, зброя, починаючи з давніх часів до середини 17 століття.

В залі «Заселення краю та етнографія» представлені зразки національного українського вбрання, рушників, предметів побуту, посуду, знаряддя праці.

В залі «Виникнення міста» представлені документи, фотографії, посуд, невелика колекція самоварів, меблі, які розповідають про причини та умови виникнення міста та його розвитку, починаючи з 70-х років.

В 2017 році в музеї було відкрито дві нові експозиційні зали, які відображають події в країні та місті з 1991 року.

Неодноразово Покровський історичний музей був переможцем обласного конкурсу на кращу музейну виставку.

***

Як казав український літературознавець Микола Жулинський: «Освіта, культура і школа – ось найголовніші чинники морально-духовного виховання суспільства, а відтак зміцнення українського державництва». Тому наступною зупинкою буде Покровський сільський Будинок культури. Він був побудований в 1987 році. В даний момент клуб є культурним центром села, в гуртках і об'єднаннях за інтересами займаються місцеві жителі різного віку.

У Покровському будинку культури успішно функціонує 11 культурно-дозвільних формувань. А також в клубі є спортивні гуртки: шашки, шахи, настільний теніс, волейбол, гирі, армрестлінг, теніс, більярд, футбол та лижі.

Самодіяльні колективи і сольні виконавці беруть участь у районних фестивалях і конкурсах. У напрямку розвитку спорту діють три об'єднання, учасники об'єднань займають призові місця на районних та обласних змаганнях. На базі будинку культури діє волонтерський клуб, який бере участь в обласних акціях, одна з яких «Ветеран живе поруч!».

***

Парки це завжди чудово. Тут можуть відпочити як дорослі, так і діти у будь-яку пору року. Якщо ви втомилися від буденності та постійної метушні, пропоную відвідати Парк Ювілейний у Покровську.

Природа, дитячі майданчики, шум води у фонтані, а відразу за входом - величезна книга, що нагадує про зв'язок Покровська з композитором Миколою Леонтовичем і його знаменитим «Щедриком».

У парку є декілька широких асфальтованих алей, де дуже люблять малювати крейдою маленькі художники та їздити маленькі велосипедисти.

Два тенісних столи, універсальний майданчик для дітей, вуличні тренажери і майданчики для міні-футболу та баскетболу - все це включає велика спортивна зона. Крім того, жителі та гості міста в парку можуть займатися тенісом, воркаутом, велотріалом, кататися на роликах і відвідувати мотузковий парк. Тож проводьте своє дозвілля приємно і з користю.

До вашої уваги цікаві факти про Покровськ:

Покровськ — велике промислове місто, на його території працює 20 підприємств шести основних галузей промисловості;

Історія міста Покровська розпочинається з рішення Міністерства шляхів сполучення Російської імперії придбати у Гришинської общини Бахмутського повіту Катеринославської губернії ділянку землі для будівництва залізничної дороги. Утворена станція отримала назву Гришине. Було це у 1875 році, саме ця дата і вважається датою заснування міста;

В роки Другої Світової війни місто було окуповано нацистьскими загарбниками. Багато місцевого населення було розстріляно, взято в полон, вислано в Германію для примусових робіт. Після визволення від окупантів, місто на 80% було зруйновано;

На початку ХІХ століття в місті Покровськ проживав відомий український композитор та диригент Микола Дмитрович Леонтович. У 1904 році він зі своєю родиною переїхав на станцію Гришине (нині Покровськ). Тут він викладав співи у Гришинському залізничному двокласному училищі. Організовував на станції перший хор працівників-залізничників та розучував з ними пісні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток