Зараз в ефірі:

Координата:К — Чернігів

19.09.2021
Координата:К — Чернігів

Сьогодні наша геолокація в Чернігові. Одвічний конкурент Києва, славетне місто, про здобуття якого мріяли вельможні князі литовські, польські, російські і навіть кримські татари. Одне з найбільших міст Європи в 13 ст. Легенди про Чернігів будили уяву всіх, хто їх чув, навіть далеко за межами країни.

В програмі «Координата: К» ви дізнаєтесь про житловий будинок у стилі козацького бароко, про адміністративне «серце» Чернігова – Красну площу та вокзал, який входить в десятку найгарніших в Україні.

Головна будівля Чернігова, яку першою бачать туристи, — це залізничний вокзал. Дивно, але жителі міста рідко звертають на неї увагу. А цією унікальною спорудою може пишатися не лише обласний центр на півночі, але й уся Україна. Вокзал звели вже в повоєнні роки. Попри досить молодий вік, вокзал є пам’яткою архітектури завдяки своїй візуальній привабливості.

Цікаво, що й досі тривають суперечки знавців щодо авторів проєкту будівлі вокзалу: офіційно вважається, що зведена вона за проєктом архітектора Гранаткіна, а місцеві «плітки» й легенди приписують «авторство» такому собі Гансові — німцю-військовополоненому, який не захотів повертатися на батьківщину після звільнення.

Зайдіть у середину, подивіться на інтер’єр та гігантську люстру, яка збереглася тут ще з років побудови.

А от найкращі фотографії можна зробити з пішохідного мосту через залізничні колії, якщо, звісно, не полінуєтеся туди дістатися.

Чернігівський вокзал став одним із найдивовижніших архітектурних скарбів міста.

***

Любите фотографуватись? Армія FM знає, де зробити цікаві фотографії з різними фонами, не сходячи з місця.

До вашої уваги — чернігівська Красна площа, одна з найбільших в Україні, своїм розміром вона поступається лише харківській. Вас турбує назва. Не переймайтеся, все гаразд: Красна не тому, що червона, а тому, що гарна.

Центральна частина площі є пішохідною, тож опинившись на цьому острівці, ви можете роздивитися всі будинки навколо — вони варті вашої уваги. Красна площа — адміністративне «серце» міста та улюблене місце для прогулянок і відпочинку місцевих мешканців. Друга назва площі — Театральна, так її називати розпочали після зведення будівлі обласного театру ім. Шевченка у 1926 р.

Містяни завжди просять не асоціювати «Красну» площу з московською і наголошують, що Чернігівський центральний майдан має історію набагато давнішу, ніж площа у столиці РФ.

***

Це місце зацікавить справжніх поціновувачів козацької культури. Мова йде про Будинок Лизогуба, або так званий будинок Мазепи. Правильними будуть обидва варіанти. Побудував житло полковник Лизогуб, а після його смерті придбав Мазепа.

Це один із яскравих зразків житлового будинку у стилі козацького бароко. Подібного навіть у Києві не відшукаєш. З підвалами будинку пов’язані легенди, одна з яких розповідає про те, що саме там Мазепа закопав свої скарби, які так і не були знайдені.

Будівля є пам’яткою архітектури 17 ст. Вона служила канцелярією Чернігівського полку, пізніше тут був облаштований місцевий архів.

Будинок полкової канцелярії є найімпозантнішою цивільною будівлею Лівобережної України свого часу. Зараз входить до складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Цікаві факти про Чернігівську область, які варті вашої уваги:

Вона є другою за площею в Україні;

Тут найпівнічніша точка України — село Грем’яч;

В області розташована точка з’єднання кордонів трьох держав: України, Росії, Білорусі;

Є батьківщиною ніжинських огірочків та Чернігівського пива;

Менський зоопарк — єдиний в області, а також загалом в Україні, який розташований на території райцентру. 

Ось такий він древній, сучасний та трохи провінційний Чернігів. І як казав норвезький композитор Едвард Гріг: Мистецтво — це загадка! Тому шукаймо розгадки разом з Армія FМ.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток