Зараз в ефірі:

Координата:К — Костянтинівка

29.12.2021
Координата:К — Костянтинівка

Сьогодні наша геолокація у Костянтинівці. В програмі — цікавинки про завод «Конті», про місцевий краєзнавчий музей та Стрітенський храм.

 

 

 



 

 

Костянтинівка була відомим промисловим центром: тут раніше працювало 26 заводів, серед найвідоміших — вогнетривкий та високовольтного обладнання. Деякі були зведені ще у дореволюційні часи. У наш час залишилися лише декілька цехів. До речі, тут досі діє завод «Конті», смаколиками якого ласує вся Україна.

Це один з найбільших вітчизняних виробників кондитерської продукції. Компанія була заснована в 1997 році та входить до числа лідерів галузі. Серед 200 товарних найменувань: печиво-сендвіч, складні десерти, цукерки в коробках та вагові, тістечка бісквітні, рулети, батончики, карамель, крекери та печиво.



Тому екскурсія на шоколадну фабрику вразить як дітей, так і дорослих. Вже на вході ви відчуєте аромат шоколаду. На підприємстві ви зможете побачити процес виготовлення відомих усім цукерок «Супер Контік», «Джек», «Бонжур» та інших. А найприємніша частина екскурсії — це дегустація свіжого шоколаду, який щойно зійшов з конвеєра. Звичайно по закінченню можна зробити фото.

***
Чому Костянтинівку називають скляним містом? Відповідь на  це питання  можна знайти в Костянтинівському краєзнавчому музеї. Його відкрили ще в 1967 році. Його створення пов'язане з іменами почесних громадян міста, ветеранів, педагогів, і багатьох мешканців, які брали участь у наповненні музею експонатами. У 1973 році музей отримав статус народного, через 10 років він став філією Донецького обласного краєзнавчого музею, а ще через 10 — міським історико-краєзнавчим музеєм.


Нині музей має сім експозиційних і виставковий зал. Основні розділи експозиції: природа, давня історія, історія суспільства і міста на різних його етапах, сучасність.

Фонди музею налічують понад десять тисяч предметів різних епох і продовжують поповнюватися. Костянтинівський краєзнавчий музей має найбільшу в області колекцію скляних виробів — це продукція місцевої групи заводів скляної промисловості. Тут часто відбуваються виставки, тематичні заходи та екскурсії.

***
Як і у всій Україні, в Костянтинівці війна стала мотиватором для переосмислення цінностей громадянами та дала новий поштовх українізації. Вже у середині вересня 2014 року у місті було повалено пам’ятник Леніну. Стрітенський храм Костянтинівки було закладено у 2011 році як православний храм Московського патріархату. А вже 14 жовтня 2015 року тут було проведене перше богослужіння Української православної церкви Київського патріархату.


Після звільнення північної частини Донбасу, після деокупації люди побачили, чим займалися священники Московського патріархату, побачили склади зброї в тих-таки Слов’янську, Краматорську і як Святогірська лавра благословляла бойовиків, тож громада Свято-Стрітенського храму вирішила, що церква належатиме тільки помісній українській православній церкві Київського патріархату, тій церкві, яка молиться за українську землю, за наших захисників і за нашого патріарха. А настоятель церкви, отець Костянтин — капелан однієї з бригад Збройних сил України. Зараз у Костянтинівці близько 10 храмів. Серед них один Київського патріархату й один греко-католицький. Усі храми сучасні, без жодного натяку на старовину. І щонеділі сюди сходиться близько півсотні парафіянин.

***
Цікаво, що в Костянтинівці з чисельністю населення у майже 73 тисячі осіб колись функціонувало 11 кінотеатрів. Тепер — лише один, «Супутник».

Прем’єрні покази тут відбуваються рідко, через брак коштів. Проте директори кінотеатру намагаються зробити усе можливе для культурного відпочинку місцевих жителів.

У приміщенні «Супутника» на другому поверсі розташовано артпростір DRUZI. Активний склад DRUZI — це шість осіб, двоє з яких ще школярі. Вони створили справді вільний простір, куди можна прийти з близькими і пограти в настільні ігри, подивитися кіно, відпочити за приставкою, почитати цікаву та корисну літературу, послухати лекції та семінари або просто випити чашку чаю.

До вашої уваги цікаві факти про Костянтинівку:

• Місто заснував поміщик Номікосов і назвав на честь старшого сина Костянтина.

• Костянтинівка, що має населення понад 12 тисяч осіб, є найбільшим містом-селом в Запорізькій області і, ймовірно, в Україні.

• До Жовтневої революції кордон між Мелітопольським і Бердянським повітами Таврійської губернії проходив по Молочній річці. Таким чином, Костянтинівка входила не в Мелітопольський, а в Бердянський повіт, водночас на південь землі Мелітопольського повіту пролягали до Генічеська, а на північ до Дніпра.

• У народі Костянтинівку часто називають Ханделеївка або Ханда.

• 28 квітня 2014 року озброєні бойовики «ДНР» захопили будівлі міськвиконкому і міліції. А 8 липня 2014 року під час проведення АТО сили Національної гвардії України та військові підрозділи звільнили місто від проросійських найманців. 21 липня 2014-го при обстрілі терористами Костянтинівки на блокпосту загинув старший лейтенант Григорій Терехов.

• У вересні 2016 року російськомовна гімназія у Костянтинівці перейшла на українську мову.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток