Зараз в ефірі:

Координата:К — спецвипуск Різдво

02.01.2022
Координата:К — спецвипуск Різдво

З Новим роком, Україно! Сьогодні для вас соу спешл програма від мене. Кажуть, як Новий Рік і Різдвяні свята зустрінеш, так рік і проведеш. Саме тому я підготувала топ місць в Україні, де різдвяні свята можна провести незабутньо усією родиною.

 

 

 

 

 

Звісно перша асоціація для таких вихідних — це Західна Україна. Найкраще магічну казку передасть усіма улюблений Львів. Цьогоріч карантин не став на заваді традиційним розвагам містян та туристів. Тут заплановані і прикрашені вітрини, і різдвяний ярмарок, льодова ковзанка, головна ялинка на площі, а також проведення низки тематичних заходів

Також популярною подією під час свят у Львові є встановлення дідуха у переддень Різдва. Урочисте відкриття зазвичай супроводжується колядками. Долучитися можуть всі охочі, щоб поринути у дух та атмосферу різдвяного дива.

Закарпаття славиться своєю унікальністю — місцевість являє собою блискуче поєднання народів, мов, традицій та інтересів. Новорічні святкування тут тривають кілька тижнів — спочатку святкують католицьке Різдво, потім Новий рік, православне Різдво, Меланку та Водохреща. Водночас у Мукачеві проходить фестиваль червоного вина, який збирає любителів цього напою з усього світу. Усім буде цікаво відвідати одну з найпотужніших фортець України — замок Паланок, пройтися головною вулицею до ратуші та загадати бажання, потерши ґудзик на пам’ятнику сажотрусу.

***

Якщо гори, то Карпати, якщо Карпати, то Драгобрат. Це найвищий гірськолижний курорт України. Близько 25 років тому про це місце було важко чути, але зараз там понад 20 різних готелів.

Для любителів лиж тут найкращі умови. Сніг на Драгобраті може лежати з листопада по травень, тому не дивно, що туристи люблять цей мальовничий куточок Українських Карпат. А новорічний відпочинок на Драгобраті — незабутня зимова легенда.

***

«На всіх обличчях, куди не поглянь, видно було свято; голова заздалегідь облизувався, уявляючи, як він розговіється ковбасою; дівчата подумували про те, як вони будуть ковзатися з хлопцями на льоду; баби щиріше, ніж будь-коли, шептали молитви».

Думаю, ви здогадалися, що мова про Диканьку. Це, мабуть, найвідоміше українське село.

З ним пов’язана містика та персонажі різдвяних оповідань Гоголя. Під час новорічних свят тут влаштовують ярмарки, співають українські пісні та ставлять театральні вистави. У Диканьці є кілька ресторанів зі смачною українською кухнею, які зможуть здивувати ваші смакові рецептори.

***

У столиці, за традицією, славне святкування Нового року пройде на Софіївській та Михайлівській площах. Ще одним майданчиком стане Володимирський проїзд, де гостей свята пригощатимуть смачним м'ясом з грилю та млинцями. Тут можна подорожувати з друзями, родиною, коханими, насолоджуватися найсмачнішими стравами української кухні, зігрітися глінтвейном та придбати чудовий сувенір на згадку.

До вашої уваги цікаві факти про українське Різдво:

1. Вперше різдвяні подарунки почали дарувати один одному ще у Стародавньому Римі. Сповідники нової християнської віри обмінювалися коробочками з невеликими сюрпризами. У наш час у багатьох країнах різдвяні подарунки ховають у шкарпетку або під ялинку.

2. Перед Різдвом 6 січня традиційно святкують Святий вечір, обов’язковим атрибутом якого є 12 пісних страв на столі. Існують дві версії трактування цього числа: за однією — це кількість апостолів, а за іншою — кількість місяців у одному році.

3. Першу різдвяну хлопавку ще у 1847 році винайшов лондонський кондитер Том Сміт. До начинки-сюрпризу галасливого атрибута Різдва разом із дрібно нарізаними конфеті він клав у кожну трубочку невеликі льодяники та дрібні іграшки.

4. Колись щедрівки відігравали роль веснянок, оскільки до XV століття українці зустрічали Новий рік у березні — порі, коли з вирію повертаються птахи. Ось чому багато таких пісень містять згадки про ластівок, зозуль та щедриків — схожих на горобців весняних пташок.

5. У ніч перед Різдвом і добрі, і злі духи блукають по світу, а кожен може обрати свій шлях: святкувати народження Христа за столом чи відправитись на шабаш до відьом. У цю ніч, сповнену потойбічних духів, найкращий час для гадань, які виявлялись, за віруваннями, найбільш правдивими. Традиція ворожити у цю ніч, давніша, ніж саме Різдво в Україні.

6. Здавна повелося, що зустрічати Різдво годиться у святковому одязі, виставляти на стіл найгарніший посуд та стелити найновішу скатертину. А спізнитись до святкового столу було дуже поганою прикметою: будеш блукати десь на чужині весь наступний рік.

«Різдво!.. Ви чуєте? Лишень від звуків цього чарівного слова у небі починають співати невидимі дзвіночки, і здається, що от-от станеться дещо казкове».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток