Зараз в ефірі:

Координата:К — Суми

10.10.2021
Координата:К — Суми

Сьогодні наша геолокація в Сумах. Ви дізнаєтесь про унікальний Спасо-Преображенський кафедральний собор — побудований без єдиного цвяха та найбільший із контактних пам’ятників в Сумах.

 

 

 

 

 

Суми здивують вас величезною кількістю історичних пам'яток і первозданних куточків природи. Вперше слов'яни будували тут свої городища вже у 2-4 столітті нашої ери, фрагменти яких можна побачити на південному заході міста.

Місто Суми має понад трьохсот шістдесятилітню історію, оповиту легендами. Один із символів міста — фонтан-пам’ятник Сумці, що неподалік культурно-мистецького центру «Сумка».

Зовні він являє собою колодязь із кам’яною аркою, всередині неї висить мідна сумка з грошима, з якої ллється вода. Серед місцевих жителів і туристів вже прижилася традиція: змочувати цією водою обличчя, руки, гаманці і сумки, щоб удача і достаток «прилипали»

За легендою, полковник Кондратьєв із козаками на місці, де річка Сумка (раніше – Сума) впадає у Псел, виявили схованку: три мисливські сумки з монетами. І саме на тому місці заснували місто, що було назване Сумами. Хай там що, але легенда прижилася і тепер три сумки прикрашають герб міста.

***

Ще однією візитівкою міста можна назвати Альтанку. Це затишне місце, де можна насолодитися тишею і зробити красиві фотографії. Споруду зведено без цвяхів, таких було близько п’ятдесяти, але сумська альтанка єдина, яка вціліла під час Другої світової війни.

Легенда свідчить, що поява альтанки пов’язана з місцевим міщанином Лещинським, який на цьому місці хотів виявити нафтові поклади і казково розбагатіти. А нині ця споруда - одне з найромантичніших місць у місті.

***

Якщо ви хочете провести своє дозвілля в Сумах із малечею, то варто відвідати дитячий парк «Казка».

Заклали його ще в радянські часи, а тому тут на алеях і досі можна відшукати фігурки улюблених казкових героїв. Зараз територію впорядковують. Поруч зі старими бетонними скульптурами з’являються нові. А ще тут є справжній середньовічний замок, атракціони для дітей та озеро з лататтям.

І не забудьте привітатися з величезним Котом у Чоботях, що зустрічає гостей біля центрального входу.

У центральній частині парку є фонтан. Алеями діти можуть покататися на поні та віслюках.

***

Окрасою найстарішої вулиці Сум — Соборної є Спасо-Преображенський собор, збудований у 18 столітті.

 

Свого сучасного вигляду храм набув після капітальної реконструкції у 1892 році, яку профінансували місцеві купці Дмитро та Микола Суханові. Саме тоді собор отримав свою чудову п'ятдесяти шестиметрову дзвіницю, на якій встановили годинник із курантами, виготовлений на замовлення в Англії. Тож можете звіряти свій час, почувши бій курантів.

 

У своєму архітектурному ансамблі храм гармонійно поєднує мотиви бароко, ренесансу і класицизму.

Спасо-Преображенський кафедральний собор — єдиний у світі православний храм, на даху якого встановлені об’ємні фігури. Православна церква зазвичай не використовує у своїх храмах об’ємні зображення, тобто статуї.

***

У Сумах можна зробити цікаві фотографії та загадати бажання біля кожної із контактних скульптур, яких у місті чимало. Майже всі вони зосереджені в центрі. Кожна має свою історію та наділена певним змістом.

Якщо ваша сторінка в Інстаграмі потребує оновлення, раджу зробити фото з найбільшим контактним пам’ятником Цукровий куб, зробленим зі шматочків рафінаду. По спіралі на самісінький верх ведуть сходи, по котрих легко можна видертися нагору та оглянути Покровську площу з висоти.

І декілька цікавих фактів про Суми, які варті вашої уваги:

Стадіон «Спартак» (на його місці зараз «Ювілейний») був побудований в 1960-х і вміщував 13 тисяч людей;

Вулиці Соборна, Воскресенська і Покровська площа — це колишня територія Сумської фортеці, з якої починалось місто. Відразу за територією фортеці стояла Покровська церква;

Якщо ви почули від місцевих мешканців про озеро Чешка, майте на увазі, воно жодним чином не стосується письменника Чехова. Правильна назва озера — Чеха. Від імені багатого поміщика Василя Чеха, який жив на його березі. Між іншим, його садиба була на тому місці, де зараз політехнічні гуртожитки;

Район Дуровщина називається так, бо в ньому жили поміщики Дурови. І озеро було на території їхнього маєтку; Серед водойми був пливучий острів, який тримався за дно корінням дерев, які на ньому росли. При Хрущові замість острова зробили пливучий фонтан, який незабаром потонув.

Тож, підсумовуючи, процитую французького письменника Еміля Золя — «Твір мистецтва — це куточок всесвіту, побачений крізь призму певного темпераменту».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток