Зараз в ефірі:

Координата:К — Житомир

14.11.2021
Координата:К — Житомир

Житомир — це стародавнє місто, багатство історії якого вимальовується в самій його зовнішності. Численні сквери, парки, музеї, архітектурні пам’ятки є своєрідними вікнами в певну епоху, не кажучи вже про природу Поліського краю.

 

 

 

 

Музей космонавтики імені Корольова не випадково розташований саме в Житомирі. Місто є батьківщиною великого радянського вченого, конструктора ракетно-комічних систем Сергія Павловича Корольова. Унікальна експозиція, яка знайомить з неймовірним масштабом розвитку космічної техніки у 20 столітті, відкрита для відвідувачів уже протягом декількох десятків років. У музеї дві частини — Меморіальний будинок-музей академіка і будівля експозиції «Космос».


Будинок-музей відкритий ще в 1970 році і дійсно був рідною домівкою академіка. Тут можна побачити особисті речі сім'ї Корольових, які передали найближчі родичі вченого. За спогадами матері Сергія Павловича приблизно відтворені інтер'єри кімнат. У колекції зібрані робочі матеріали, фотографії та документи. 

Експозиція «Космос» облаштована у спеціальному приміщенні, неподалік від будинку-музею. Найцінніша космічна експозиція була відкрита в 1991 році. Устаткування, спорядження космонавтів, макети та фотографії захоплюють відвідувачів, занурюючи у світ науки та космічної техніки.

Серед головних експонатів музею оригінальний спускний апарат космічного корабля «Союз-27», який побудовано у відкритому космосі. Ще один артефакт — капсула з ґрунтом Місяця. Серед усіх пам'яток Житомира космічна експозиція лідирує за відвідуваністю.

***

«Будинок-химера», «Будинок у формі серця» та «Плаский будинок» — назви унікального архітектурного вирішення у Житомирі. Якщо стати під певним кутом, то створюється враження, ніби будинок має тільки фасад із вікнами. Тож, виявляється, «плаский будинок» є не тільки в Одесі.


Споруджено його у середині 19 століття в центрі Житомира. Унікальне планування будівлі — наслідок ефективного використання вільного простору. Із самого початку територія під будівництво розташовувалася на куті перехрестя, і архітектор вимушено створив будівлю зі стінами не під прямим, а під гострим кутом. Плаский будинок мав стати міським пожежним відділенням на території садиби Златоровича. Виконаний у формі трикутника таким чином, що два крила створюють ілюзію серця. На мешканців Житомира 19 століття будинок справив неабияке враження. Й до наших днів туристів та місцевих жителів захоплює цей витвір архітектури.

Цікавий факт, існує кілька легенд пов’язаних з «Пласким будинком». Через форму серця дехто вважає, що до 1917 року тут розташовувався будинок розпусти. За іншою легендою — багатий торгівець звів унікальну споруду в подарунок своїй коханій.

***
Ще одним красивим місцем в Житомирі є садиба знаного у 19 столітті місцевого нотаріуса Івана Філіппова. Ця чудова будівля у бароковому стилі нагадує невеликий палац.

Після втечі Філіппова з початком Жовтневої революції дім перейшов у державну власність разом з усім майном, яке одразу ж розграбували. Зараз у будівлі містяться відразу 3 державні організації: управління юстиції, управління культури та РАЦС.

Особняку Філіппова вишуканого та багатого вигляду надають білі арки, витягнуті округлі вікна й пишна ліпнина. Умовно дім можна поділити на три частини: більшу центральну, яка ніби трохи виступає вперед, та два бічних крила. Приємний зелений колір фасадів у  поєднанні з білими колонами створюють приємну для ока витончену палітру. Саме тому біля споруди часто влаштовують фотосесії, тож думаю, що вона варта бути на вашій стрічці в Інстаграм.

До вашої уваги цікаві факти про Житомир:

• Житомирська область посідає 5 місце за площею серед усіх регіонів України, загалом охоплює 29 832 км². Це більше за такі країни, як Вірменія чи Ізраїль.
• Соколовський кар’єр, що поблизу Житомира, своєю глибиною не поступається озеру Байкал.
• Кожна третя пачка морозива в Україні виготовлена саме в Житомирі.
• Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера — найстаріший театр України.
• Словечансько-Овруцький кряж — унікальне місце, якому пів мільярда років.
• Житомирщина — батьківщина нашої національної валюти. Саме тут Центральна Рада ухвалила закон про введення грошової одиниці — гривні.
• Малинська фабрика виробляє банкнотний папір для всієї Європи. Подібних підприємств лише 50 у світі.
• На Житомирщині є геологічний заказник «Кам’яне село» — одне з неймовірних чудес України, створених самою природою. Величезні кам’яні брили розташуються на території площею 15 гектарів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток