"Кожен боєць, який виконує пісню, розповідає реальну історію", - боєць Юрій Сусло

"Кожен боєць, який виконує пісню, розповідає реальну історію", - боєць Юрій Сусло

В гостях "Ранкової Кави" Іван Карабасов, керівник і координатор проекту "Пісні, народжені в АТО", співак і учасник Юрій Сусло, а також член журі Яна Холодна.

Яна Холодна: Я була членом журі фестивалю, коли він проходив у Дніпрі. Сказати, що я отримала велике задоволення - це нічого не сказати. Фестиваль був настільки крутий і пронизаний енергетикою сильною, що дві години минули, як 5 хвилин. Я хочу подякувати пану Івану, що вони допомагають нам створювати новий пласт музики. Мені приємно, що бійці активно беруть участь. Думаю, скоро вся Україна буде заповнена цим пластом творчості! 

Іван Карабасов: Дякуємо "Армії FM" за підтримку нашого проекту і воїнів! Ми учасники одного проекту! Дякуємо! 

Сьогодні о 19.00 відбудеться концерт, це буде презентація диску військових сучасних пісень ,який записаний за результатами 2 фестивалю. 76 пісень, є пісні і з першого проекту, є пісні, які не виконувались на сцені. Диск, потрапивши до рук людини, є повним - його можна крутити на радіостанціях, використовувати на телебаченні, публічне прослуховування і поширення вітається.

Яна Холодна: Якщо говорити про музичну індустрію в Україні. Є людина, воїн, пише класну музику, але вибитись і зробити аранжування - це дорого і не кожен має можливість. Фестиваль користується попитом, бо допомагає виходити у музичний світ. Як відбулось знайомство?

Юрій Сусло: Перша пісня називлась "Ну что вам рассказать". Це період 2014 року. Самий початок. Перебуваючи на горі Карачун, знайшли гітару на смітнику. Треба було щось робити, укріплятись. І один з хлопців, Віктор, знайшов у мішку зав'язану гітару. Нову, настроєну! 

- Може, це не викинули, а просто сховали? Мовляв, ніхто не залізе в смітник?

Юрій Сусло: Схроже на те! І я закинув усі справи, сказав друзям влаштовуватись, бо сам не тримав гітару в руках років два. Згодом народилась пісня "Ну что вам рассказать". Я посадив хлопців, заспівав пісню з листочка. Спитав, як їм, бо сиділи всі задумані. Хтось дістав телефон і записав її ще раз. Потім ї запостили в ютуб і пішло.

У студії Юрій Сусло заспівав авторську пісню "Пепел", слухаємо! 

- Для Вас головне, щоб вас почули люди, чи висловити свої почуття?

Юрій Сусло:  Я не переслідую ніяких цілей. Я написав пісню, описав період життя, не тільки свого. Кожен боєць, який виконує пісню, він розповідає історію. Хтось знаходить у них щось своє.

- Пісні у Вас тільки на військову тематику?

Юрій Сусло: Ні, не тільки.

Іван Карабасов: Я розкажу трохи про Юія, бо він скромна людина. Юрій до війни займався рок-музикою, у нього була власна група. Ми запропонували зробити групу, ми зібрали музикантів і зараз записуємо альбом. Там будуть і військові пісні, і на пісню "Пепел" знімаємо відеокліп. Музиканти дуже досвідчені, відомі, з різних проектів. найближчим часом це можна буде почути.

Яна Холодна: Чому ви вирішили започаткувати цей проект?

Іван Карабасов: Цей проект народився у недрах Дніпропетровської райдержадміністрації, ідея прийшла в голову координатору цього центру, її донесли далі чиновникам і вирішили - чому б ні. Все почало розвиватись. 

Яна Холодна: В чому фішка сьогоднішнього концерту?

Іван Карабасов: Ми анонсували, запрошення можна було отримати через заявку. Більшість місць вже зайняті. Поширювали по асоціаціям воїнів АТО. На концерті, на жаль, будуть не всі наші лауреати. пісні будуть абсолютно різні. Завітають зірки естради, підтримати учасників. 

У нас будуть сюрпризи на концертах. Наприклад, всі знають пісню "Он выходил с под Иловайска", але мало хто знає виконавців. Її виконує інтернет-проект PATRIOTMUSIK.UA, люди познайомились в інтернеті, ніде наживо не виступали, а от сьогодні вони вперше зіграють ан нашій сцені.