Крамничка добра — купуєш виготовлений ветераном виріб і допомагаєш йому

Крамничка добра — купуєш виготовлений ветераном виріб і допомагаєш йому

Олена Сотничек  засновниця соціального проекту Крамничка добра  в ефірі Після фронту розповіла про добро, ветеранські вироби й допомогу. А також про виставку ручних робіт.

 

 

 

 

 

Дар'я Бура: Чи займалась ти благодійністю до війни?

Олена Сотничек: Благодійністю я почала займатись з шістнадцяти років в різних напрямках. Це і робота з дітьми сиротами, з дітьми вулиці, організація таборів, також духовне та музичне служіння. Коли почались Кримські події стала допомагати переселенцям речами, та різного роду підтримкою. Потім ситуація склалась так, що почала допомагати військовому підрозділу МВС під Полтавою. З того часу, уже понад 5 років, займаюсь координацією по лікарським засобам, речами, амуніцією, допомогою у шпиталях. Саме там і зародилась ідея створення крамнички.

Дар'я Бура: Що тебе спонукало створити крамничку? Розкажи про свої перші кроки, як взагалі виникла така ідея?

Олена Сотничек: По своїй туристичній роботі я трошки знайома з управлінською діяльністю та менеджментом. І буваючи в шпиталях, де хворіли дітки військовослужбовців, ми з колегою почали займатись допомогою онкохворим діткам. Там я побачила, що військові роблять різні листівки, картини з різних матеріалів та обереги, і в мене виникла ідея, що треба якось цим військовим допомогти. Подумала створити якусь сторінку чи сайт, де всі їхні роботи можна впорядкувати, та допомагати їхні товари продавати. А потім вийшла на зв'язок моя давня подруга з Америки, якій моя ідея сподобалась, тож вона запропонували свою допомогу в розробці сайту. Так все і закрутилось, вона познайомила нас зі своїми колегами з Prom.ua, та дізнавшись про їх досвід змогли розкрутити сайт і підв'язати сторінки у Facebook та Instagram. Після цього до нас почали звертатись волонтери, потім майстри, дітки та мами дітей з інвалідністю, тож наша діяльність почала розширюватись.

Дар'я Бура: Крім діток та військових, на кого ще розповсюджується твій проект?

Олена Сотничек: Дорослі онкохворі та сироти. Люди, яким потрібна допомога, і вони виготовляють щось самі, та продають на нашій платформі. Є навіть хлопці, що вже стали соціальними підприємцями, чи організовують свої невеличкі підприємства, і ми допомагаємо їм в реалізації. Також на нашій платформі є аукціони, де можна розмістити свій товар, а сума буде напряму переведена родинам хворих на термінові потреби.   

Дар'я Бура: Хто тобі ще допомагав в реалізації проекту?

Олена Сотничек: Дорослі онкохворі та сироти. Люди, яким потрібна допомога, і вони виготовляють Багато людей допомагали в різних аспектах. Загалом Волонтери та журналісти. Хтось допомагав з візуальною частиною, хтось з текстом. Коли люди дізнаються, що такий проект є вони самі тяжіють внести свій вклад у таку справу допомоги діткам та військовослужбовцям.

Дар'я Бура: Як можна долучитись до твого проекту?

Олена Сотничек: Можна знайти нашу сертифіковану сторіночку “Крамничка добра” в соціальних мережах, або відкрити наш сайт. Також можна зателефонувати чи відправити повідомлення у месенджері. Наші речі вже є у дев’яти країнах тож можна долучатись навіть перебуваючи за кордоном.

Дар'я Бура: Як військовослужбовці спочатку йшли на контакт та твої пропозиції?

Олена Сотничек: В цьому питанні мені допомогли волонтери, які радили звернутись до мене. Але тут є дві протилежні сторони. Буває так, що не всі хлопці довіряють “не своїм” людям, а хтось не боявся, і зміг скористатись порадою звернутись до нас. За весь час я ніколи не стикалась з якимись конфліктними ситуаціями.

Дар'я Бура: А в яких напрямках військові пропонують свої товари?

Олена Сотничек: Зараз напрямків дуже багато. Ми плануємо створити всеукраїнську платформу, для того щоб додати туди сферу послуг, бо багато наших колег працюють у салонах краси, будівельній сфері, є навіть друзі які надають чудову поліграфічну продукцію, та військові які творчо працюють виконуючи службові обов’язки. Тому окрім творчої, художньої та літературної діяльності є ще багато чого в сфері послуг.

Дар'я Бура: Можеш окреслити загальну мету крамнички?

Олена Сотничек: Наша мета – це соціалізація, працевлаштування, адаптація військових після війни. Це основні цілі, які прикриті творчою діяльністю, але ми бачимо що це працює, коли вони попадають у коло однодумців, то виходить так, що військові самі себе можуть витягнути з депресії. Така діяльність може бути поштовхом та мотивацією.

Дар'я Бура:  Ти плануєш виставку таких доробків військових та діток. Де, коли, та як долучитись?

Олена Сотничек: Ми давно планували такий захід з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником. Організуємо виставку до Дня Захисника, де ветерани та волонтери зможуть виставити свої творчі роботи. Ми хочемо через призму цієї виставки показати, що роблять ветерани, та як вони змінюються, бо вони реально круті. Тож запрошуємо всіх 10.10 о 14:00 на територію Києво-Печерського заповіднику за адресою Лаврська 9, на 1 поверх території дзвіниці. Виставка буде проходити там тиждень, а 15.10 ми з Kyiv Colors плануємо зробити безкоштовну екскурсію по Києву для ветеранів-учасників та їх родин. 16.10 в нас буде творчий вечір, де ветерани зможуть презентувати свої творчі доробки о 15:00. Тож будемо чекати вас і на такий культурний захід.