Крим Олександра Безбородька

Крим Олександра Безбородька

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Посилення Криму в складі Російської імперії та його розбудова відбувалося за планом графа українського походження Олександра Безбородька. Саме план Безбородька і втілював у Криму граф Потьомкін.

8 квітня 1783 року виходить маніфест про приєднання Криму, написаний Безбородьком. Позбавлена підтримки Англії та Франції Османська імперія визнає анексію півострова. Успішна зовнішньополітична оборудка дає привід імператриці нагородити Безбородька титулом графа. Завдяки Безбородьку Російській імперії вдалося анексувати Крим, адже до нього найбільше прислухалася Катерина ІІ. А  також він мав великий вплив на Павла І.

Олександр Безбородько домігся тимчасового відновлення деяких установ Гетьманщини. Він ніколи не відмовляв своїм землякам-українцям і намагався все для них зробити.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.