Куди відправляти докази військових злочинів, щоб покарали окупантів

Куди відправляти докази військових злочинів, щоб покарали окупантів

Куди відправляти докази військових злочинів, щоб покарали окупантів.

 

 

 

 

 

 

 

Репортажі про насильство щодо мирних жителів під час військових конфліктів раніше вважалися неймовірно складним та небезпечним для життя завданням. Проте інструменти пошуку у відкритих джерелах значно спростили це завдання. Завдяки більш досконалим камерам мобільних телефонів та смартфонів та збільшенням об’ємів медіафайлів, якими діляться в соцмережах та на різних сайтах військові й очевидці, процес збору інформації став набагато легшим.

Додайте до цього доступ до високоякісних супутникових знімків високої якості та цифрових інструментів, які дозволяють аналізувати великі обсяги даних з інтернету – і журналісти, і навіть прості люди мають набагато ширші можливості для розслідування військових злочинів, як тільки вони скоюються.

Війна в Сирії стала першою перевіркою цих методів – це, мабуть, найзадокументованіша війна в історії людства, журналісти відстежували її онлайн практично в режимі реального часу.

Схожа ситуація розгортається сьогодні в Україні. В режимі нон-стоп фіксується незаконні дії російських окупантів: детально документується широкомасштабна агресія росії проти України, бомбардування житлових кварталів українських міст та вбивства мирних українців.

Постає питання. Куди українцям відправляти докази військових злочинів, щоб покарали окупантів?

Прокуратура Гааги розпочала збір свідчень про дії росії в Україні: потрібні фото, відео, документи або свідчення очевидців.

Про які факти слід повідомляти:

вбивства мирних жителів російськими окупантами;

удари по лікарнях, школах, дитячих садках, житлових будинках та інших цивільних об’єктах;

докладніше про види злочинів – у нашому путівнику.

Вкажіть дату, час, місце та відомі Вам додаткові обставини.

Писати прокурору можна будь-якою мовою – йому всю інформацію перекладуть. Надсилайте відому інформацію на пошту: [email protected]

Міжнародна волонтерська команда запустила проект «Нюрнберг-2022» для фіксації злочинів російської армії проти мирного населення України.

У листі потрібно вказати всю відому Вам інформацію: дату, місце, кількість постраждалих, контакти свідків та інші відомості.У вкладенні додати фото та відеодокази.

Свідоцтва військових злочинів надсилайте на адресу: [email protected]

Центр прав людини Zmina, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Українська юридична консультаційна група також збирають докази військових злочинів.

Правозахисники просять надсилати наявні матеріали на пошту: [email protected]

Якщо ви стали свідком військового злочину або у вас є можливість записати фото та відеодокази його наслідків, скористайтесь програмою eyeWitnesstoAtrocities.

Воно безпечно фіксує місце та час запису, та записує метадані, необхідні для підтвердження справжності знімків у суді.

Як працює програма і хто збирає дані, читайте тут.

Разом переможемо! Слава України!