Курсанти НАСВ стріляють «штатку»

Курсанти НАСВ стріляють «штатку»

На танковому стрільбищі, що в селі Верещиця на Львівщині, останні тижні гаряче. Про інтенсивні тренування танкістів -  майбутніх командирів танкових підрозділів розповів спеціальний кореспондент "Армія ФМ". 

 

 

 

«Штатка», як коротко називають танкісти стрільбу з танка штатним артилерійським пострілом, для них завжди свято.  Завдяки потужним двигунам у 700 кінських сил багатотонні машини долають бездоріжжя та вщент нищать умовні цілі  -  ворожі танки та гармати,  поливають свинцем із кулеметів гранатометників та піхоту. 

Для другокурсників Національної академії сухопутних військ ця «штатка» стала першою.  Передувало виходу в поле тривале навчання на комп’ютерних тренажерах, опанування механіки та балістичних характеристик  снарядів, тактики дій танкових підрозділів. Також курсанти влучали в мішені зі вкладного ствола, завдяки якому стріляти  із танка  можна снарядами калібром 14.5 мм. 

Виконати вправу зі стрільб шатним пострілом калібром 125 мм  на відмінно непросто: треба двічі вразити танк із відстані більше ніж півтора кілометри, а в боєкомплекті всього три снаряди. "Ворожий танк" з’являється двічі на двадцять п’ять секунд. Такі вимоги Курсу стрільб, затвердженого в 2018 році з урахуванням досвіду війни на сході нашої країни. Раніше така мішень з’являлася  на одну хвилину і двадцять секунд. Це імітує танк противника і дії його екіпажу в умовах реального бою, коли противник не стоїть на місці, маневрує і з’являється на короткий проміжок часу.

Також тепер щонайменше 30% тренувань і практичних стрільб відбуваються вночі, з використанням приладів нічного бачення.

 

Курсанти продемонстрували, що не тільки вміють влучно стріляти, але й знають історію сучасних танкових боїв. Про деякі, наприклад у ДАПі, можуть розповісти чи не з точністю до секунди.

Другокурсників змінять їхні старші колеги – без п’яти хвилин випускники. Вони тут здаватимуть державні іспити.