Лідер O’Torvald: Наші музиканти на достойному рівні представляють Україну на міжнародній музичній арені

Лідер O’Torvald: Наші музиканти на достойному рівні представляють Україну на міжнародній музичній арені

Лідер гурту O’Torvald Женя Галич розповів про те, як українських музикантів сприймають в світі та чому гурт на рік вирішив піти у творчу відпустку.

Нікіта Гросс: Гурт заснований в 2005 році. Наскільки важко було тоді заснувати свій бенд?

Женя Галич: Це була Полтава. Це був надцятий гурт, який я створював. Ми, до речі, також створилися в Будинку офіцерів, який був в полтавському гарнізоні. Я грав у військовому ансамблі, ми грали на різних офіцерських заходах. Ден, наш гітарист, він офіцер, служив у військах ПВО. Ми насправді, знайомі з армією. Від 2005 року O’Torvald перебрався в Київ і почав брати участь у різних заходах і фестивалях, знайомитися з різними людьми. Нам було в кайф це все робити.

Нікіта Гросс: Коли гурт став відомим, хто вас підтримував з людей шоу-бізнесу?

Женя Галич: Нашим великим товаришем і зараз ангелом-охоронцем був і залишається Кузьма Скрябін. Саме він вплинув на наш переїзд в Київ. Зараз нашими товаришами є Бумбокс. Ворогів в нас немає, лише тільки друзі.

Нікіта Гросс: Розкажи, наскільки важко було боротися за місце учасника на Євробаченні?

Женя Галич: Якщо чесно, я не зовсім напрягався через те, чи було важко, чи ні. Для нас це було новим випробуванням. Ми не зовсім формат для конкурсу. Але нам  було приємно, це були пригоди для нас.

Нікіта Гросс: Не так давно закінчився європейський тур для гурту. Як приймали там?

Женя Галич: Наша публіка, яка в і в Україні, і в Європі, є однакова. Українські музиканти можуть їздити за кордон, адже там багато українців, які розказують своїм друзям з різних країн про українську культуру, українських артистів і українську музику.

Нікіта Гросс: Чи були в турі якісь курйози або приємні подарунки?

Женя Галич: Поблизу Берліну нас зупинили копи, а ми їхали на бусі. Вони запитали чи ми панки, чи є щось послухати. А в нас під рукою був альбом «Примат», а він дійсно такий важкий. Кпи на всю гучність в себе в машині увімкнули цей диск і показували нам великий палець, мовляв «круто».

Нікіта Гросс: Не так давно гурт O’Torvald встановив рекорд, що це за рекорд?

Женя Галич: Ми показали свій кліп на найбільшому фасаді ТЦ Гулівер, площиною 17 кв метрів. Це був кліп «Ліхтарі» і Книга рекордів України зафіксувала цей рекорд.

Нікіта Гросс: Чого очікувати від вашого концерту 19 серпня?

Женя Галич: 19 серпня у Зеленому театрі ми зіграємо останній  сольний концерт цього року і йдемо на рік у творчу відпустку для того, щоб записати нового матеріалу. Такий трек-лист, який ви почуєте на цьому концерті, ви ніколи більше не почуєте. І склад музикантів більше не буде таким, як на цьому концерті. 18 серпня ми  виступатимемо на Арена Львів, а 24 серпня на фестивалі 2Захід» і це буде останній наш фестиваль, який ми відіграємо цього року. Але там буде зовсім інша програма.