Людство зобов’язане дати дітям найкраще

31.05.2021
Людство зобов’язане дати дітям найкраще

Діти - головна радість, надія та майбутнє не тільки для батьків, а й для всього світу. У перший день літа відзначаємо Міжнародний день захисту дітей – одне із найбільш «дитячих» свят у світі. А з 2013 року за ініціативою ООН 1-го червня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків.

 

 

 

 

День захисту дітей бере початок із 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За її підсумками ухвалили рішення відзначати в усіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства.

Традиція святкування Міжнародного дня захисту дітей саме 1 червня з’явилася у листопаді 1949 року завдяки спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі. ООН підтримала ініціативу паризького конгресу, оголосивши захист прав, життя і здоров’я дітей пріоритетним напрямом діяльності. Спеціалізована структура ООН щодо захисту прав та інтересів дітей – ЮНІСЕФ.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році. В Україні День захисту дітей встановили згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року. Основна ідея свята - людство зобов’язане дати дітям найкраще та зробити їхнє дитинство щасливим.

У 1959 році Організація Об’єднаних Націй ухвалила Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і добробуту юного покоління. Проте Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року мали суто декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей.

20 листопада 1989 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала Конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства.

Дитинство - найщасливіша пора, яка дарує віру в дива, захоплює враженнями від пізнання навколишнього світу, запам’ятовується теплом маминих рук, гордістю від перших перемог та досягнень. День захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на:

  • життя;
  • освіту, відпочинок і дозвілля;
  • свободу думок і віросповідання;
  • захист від експлуатації дитячої праці;
  • захист від фізичного та психологічного насильства.

Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства. Головне завдання влади, батьків та суспільства - виховати наших дітей щасливими, здоровими, освіченими, дати надійний старт у житті.

Нині День захисту дітей набуває особливого значення, адже, на превеликий жаль, в Україні триває війна на сході, від якої страждають насамперед діти та їхні батьки. Російська агресія та гібридна війна не залишають жодних шансів маленьким українцям на щасливі дитячі роки у безпеці та спокої.

Тривала агресія РФ, посилення обстрілів, зокрема приватних помешкань та шкіл, призвели до сотень дитячих смертей, а також тисяч випадків, коли діти потребували фізичного й психічного лікування. Зона бойових дій на сході України є однією з найбільш завантажених за кількістю мін та вибухових предметів у світі. Це створює загрозу для 220 тисяч дітей, які живуть, бавляться і ходять в школу в районах, де залишається багато мін, боєприпасів та інших смертельних вибухонебезпечних залишків війни. Нині найголовніша справа дорослих і насамперед влади -  створити нашим дітям на Донбасі безпечне середовище, без загрози життю.

У День захисту дітей бажаємо усім маленьким українцям найголовнішого – мирного і щасливого дитинства. А також міцного здоров’я, радості, усмішок, вірних друзів та розуміння з боку батьків! Нехай ваше дитинство буде яскравим, захопливим, сповненим любові та добра!

Фото: глобальна мережа інтернет

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток