"Місія капелана на фронті - зберегти не тільки тіло, але й душу", - військовий капелан отець Іван

25.10.2017
"Місія капелана на фронті - зберегти не тільки тіло, але й душу", - військовий капелан отець Іван

До виїзної студії Армії FM завітав особливий гість - військовий капелан отець Іван.

- Сьогодні свято, день покровителя військових капеланів Святого Мартина Турського. Вітаємо Вас!

Святий мартин Турський є покровителем капеланів, які лишають все і ідуть туди, де є обов'язок - відганяти вовків чи захищати разом із бійцями їхні душі та свою землю. Традицій святкування нема. У збройних силах НАТО, Америки це святкують, а у нас 70 років був "опіум народу", на превеликий жаль, за 20 років ми не відійшли від радянських традицій. Ще залишається той матеріалізм, а не духовність і людяність.

- Тут часто чути вибухи, невелика відстань до ворога, але Ви тут. Яка Ваша мета?

Я взагалі на землі в гостях. А тут я, дякувати Богові, маю силу, з 2014 року був у багатьох підрозділах, на Дебальцівському хресті... Добрих два роки працюю. Жити можна будь-де, а тут треба працювати і боротись не лише за бійців, а й за місцеве населення. тобто тут є об'єднана праця. Капелан має працювати не тільки з армією, допомагати матеріально і духовно. Щось тут взривається, але воно не лякає.

Зранку ми виїхаи, цілий день праці, спілкування, відвідин позицій. Хлопці не можуть мати планів, бо вони не знають, що буде за хвилину. Я трохи вільніший. Допомагаю, готую, якщо не дозволяють готувати - все-одно готую. Багато спілкуюсь.

Якщо ти ідеш до окремих підрозділів, виходиш до позицій, ночуєш, тебе обов'язково знайдуть. Самі підходять і розмовляють. Є години з капеланом, є молитви, є різне. Зазвичай спілкування проходить довільно і непримусово. Мені це подобається. Це правдива місія. Місія зберегти не тільки тіло, як душу і тіло. Це відповідально. 

- Всі з Закарпаття хочуть потрапити саме у цю частину, бо вона відома і елітна. Ви відчуваєте тут закарпатський дух?

Гірсько-піхотний дух відчуваю, а от закарпатський не дуже. Я відчуваю в них правдивих чоловіків, мужніх хлопців, можливо, ан гражданці вони могли б показати слабість чи пустити сльозу, але тут все інакше. Правдивість горної піхоти для них є таким афектом, такою медвежою силою, второпністю рисі, вони це показують. Але через їхні очі пробивається людяність, добро. Вони насправді хотіли б миру. Але роблять усе для того, щоб мир був.

 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток