МАЙБУТНІ АСТРОНАВТИ  В АКАДЕМІЇ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК

29.03.2019
МАЙБУТНІ АСТРОНАВТИ  В АКАДЕМІЇ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК

Два десятка американських кадетів – майбутніх пілотів, бортових техніків, авіаційних інженерів, спеціалістів із супутникових технологій, фахівців з організації авіаперевезень та, можливо, майбутніх, астронавтів відвідали Львівщину – своїх українських колег, які вчаться у Львові в Національній академії сухопутних військ. Чим іноземні гості були вражені та чим вони поділилися з армійськими товаришами з України знає наш кореспондент Олексій Мазурін.

Львівщину, армійську академію, відвідали Американські кадети. Вони навчаються в академії Військово-повітряних сил США, яка знаходиться в Колорадо-Спрінгс, другому найбільшому місті штату Колорадо. Цікаво, що кадети цей візит здійснюють під час висланих канікул. Тобто вони обрали можливість відвідати Україну та отримати нові знання та знайомства. Хоча могли присвятити цей час родині чи відпочинку.

Візит, як і відповідає протоколу, передбачав  зустріч із начальником академії генерал-лейтенантом Павло Ткачуком. Генерал вручив гостям пам'ятні сувеніри. Кадети також відвідали військовий музей навчального закладу, зустрілися із капеланами, ознайомилися з навчальними класами – лазерними тирами, тренажерами сучасної техніки, класами комп’ютерних симуляцій бою. Гості переконалися, що  по рівню технічного обладнання та передових методик викладання Український ВНЗ нічим не поступається НАТІВіським академічним закладам. Ще гості переконалися, що викладачі, які передаються свій досвід курсантами – люди із бойовим досвідом і високими науковими досягненнями.

Найважливіша частина таких візитів – зустріч із курсантами Національної академії. Група курсантів супроводжували американських колег під час всього візиту, вони разом відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки, що на Яворівщині. Весь цей час мали можливість спілкуватися у неформальній обстановці на цікаві їм теми. Звісно, англійською мовою.

Наприкінці візиту, Армія FM поспілкувалася із гостями із Колорадо, дізналася про їх враження та про їх погляди на відмінності й подібності у вихованні майбутніх офіцерів у США та України.

Кетлін Роберст, вчиться на першому курсі, вивчає космічну інженерію та хоче стати пілотом. Вона каже: «я завжди мала пристрасть до космосу, тепер я працюю із супутниками та системами запуску ракет. У нас є навіть нічні чергування зі спостереження за функціонуванням сателітарних систем. Найтяжче  в цій роботі інженера – робочі навантаження та величезна кількість занять – вища математика, фізика».

В житті Кетлін мріє досягнути нових висот і, можливо, у віддаленому майбутньому досягне  навіть інших планет. «Я люблю спостерігати за життям на МКС, я часто бачу як станція зірочкою проходить в небі над моїм домом.» Дівчина зізнається, – «На мій вибір серйозно повипливав батько – він хотів стати астронавтом, але захворів на діабет.» Тож, крокуючи за мрією батька, Кетлін навчилася керувати літаками в старших класах школи. «Моє навчання завжди відповідало поклику мого серця, цілком захоплювало мене», – каже майбутній пілот.

Розпитав я її про важення від перебування в Україні. «Україна прекрасна!», – каже американка. – «Я навіть не очікувала побачити її такою – прекрасні краєвиди та природа.  Відвідуючи академію, я зауважила як ретельно тут вчать курсантів, який  високий тут рівень професіоналізму. Дуже вражає наскільки сильні характером тут люди. У нас сході цінності – девіз академії «Честь Україна Відвага» перекликається із девізом Вест-Пойнта «Duty • Honor • Country» – ми всі маємо схожі принципи, якими керуємося у житті»

Першокурсник Мітчел Райдер каже: «Я хочу стати пілотом, аби підтримувати війська на землі. У Американських ВПС на озброєнні стоїть літак А-10 Тандерболт – броньований штурмовик. Щоби стати пілотом мені треба багато вчитися, вміти витримувати багато навантажень, контролювати все, що відбувається навколо. Помилки можуть бути фатальними – особливо, коли ти пілот одномісного літака, коли тільки ти й машина в небі – то все залежить від твоїх знань і навичок».

«В українському навчальному закладі й мене вразив рівень дисципліни й рівень відданості своїй справі. У вас, звісно, трохи інша ситуація, адже в країні відбувається війна, і ви до неї готуєтесь. Тому розумієте, що ціна помилки тут набагато вище, і вище відповідальність – я справді захоплююся цим».

По завершенню візиту, американські кадети матимуть час познайомитися із життям міста, та, звісно спробувати фірмову львівську каву.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток