Зараз в ефірі:

Маємо маленьку флотилію, тож влаштовуємо човнові походи Дніпром, — директор табору Козацька фортеця Володимир Шерстюк

21.02.2022
Маємо маленьку флотилію, тож влаштовуємо човнові походи Дніпром, — директор табору Козацька фортеця Володимир Шерстюк

Про виховання юного покоління українців через пісню, спортивні змагання та вивчення традицій в ефірі програми Лагідна Українізація розповів президент ГО Козацька лицарська школа та директор дитячого табору Козацька фортеця Володимир Шерстюк.

 

 

 

 

 

Марія Дацюк: Як були створені ГО “Козацька лицарська школа” та табір “Козацька фортеця”?

Володимир Шерстюк: Спершу Козацька лицарська школа була місцем для навчання бойовому гопаку. Згодом учасників побільшало і наша діяльність переросла в громадську. Почали більше тренуватися, виїжджати за межі Києва, де влаштовували змагання та фестивалі та організовували табори. Також ми маємо маленьку флотилію, тож влаштовуємо човнові походи Дніпром. Діти мають можливість отримати навички морської справи, побачити мальовничі краєвиди та долучитися до козацького вишколу на островах Дніпра. Щодо табору Козацька фортеця — протягом декількох років постійно переміщували місце дислокації, а зараз зосередили свою діяльність в Черкаській області.

Марія Дацюк: Хто Ви за освітою та чи пов'язана вона з вашою фаховою діяльністю?

Володимир Шерстюк: Навчався в КНУ ім. Тараса Шевченка на кількох факультетах. Маю економічну, фізичну та педагогічну освіту. Саме в університеті долучився до гуртка з бойового гопака. Тривалий час викладав у школах, але зараз поєднувати викладацьку діяльність з роботою в громадській організації досить складно. З 2001 року стартували виїзні табори “Козацької фортеці”, а цього літа ми святкували 20 років із моменту створення табору.

Марія Дацюк: Якою концепцією національно-патріотичного виховання керується “Козацька лицарська школа”?

Володимир Шерстюк: “Козацька лицарська школа” співпрацює з представниками багатьох громадських організацій та районних адміністрацій, шкільних та позашкільних закладів. Всі викладачі мають професійну фахову освіту. Викладають українську мову та літературу, фізику, математику, паралельно ведуть гуртки бойового гопака. Влаштовуємо також лекції з історії України, історії козацтва та їхніх обрядів, звичаїв, традицій тощо. Окрім навчання, влаштовуємо подорожі вихідного дня історичними козацькими місцями. Уроки верхової їзди також є невід'ємною частиною навчального процесу. Найяскравіше проходять заняття з вивчення елементів бойового гопака, козацьких пісень, гри на музичних інструментах та опанування давньої козацької зброї. До речі, бойовий гопак наші вихованці демонстрували на фестивалях різних рівнів як в Україні, так і за її межами.

Марія Дацюк: Чим займаються вихованці табору Козацька фортеця?

Володимир Шерстюк: Оскільки табір у Черкасах, то відбувається виїзне навчання. На великій території є будиночки та галявини для наметів. Влітку діти живуть на природі, як справжні козаки. Спершу їм важко, адже ми залишаємо юних козаків без телефонів. Але згодом вони настільки долучаються до процесу, що зовсім забувають про гаджети.

Марія Дацюк: Діти якого віку можуть долучитися до вишколу?

Володимир Шерстюк: Бойовий гопак опановують діти різного віку. Наймолодшим наразі п'ять років. Спершу викладачі займаються їхнім фізичним вихованням, а вже згодом демонструють бойові елементи та техніки. Під час навчання дітей 8-9 років, викладачі зосереджують увагу на техніці, козацькій історії та вишколах.

Марія Дацюк: Як можна вступити до Козацької лицарської школи?

Володимир Шерстюк: Інформацію щодо вступу можна знайти на офіційному сайті Козацької лицарської школи. Там є інформація про викладачів та їхні контактні дані. Ви можете зателефонувати до будь-кого, і вам допоможуть із вибором групи та вступом. Хочу наголосити, що дитина повинна мати декілька комплектів спортивного одягу для різних видів навчань. Ми забезпечуємо студійними речами, такими як шаровари, пояс та козацькі футболки. З часом діти підвищують свою майстерність, за що ми вручаємо нові пояси.

Марія Дацюк: За якими напрямами відбувається навчання у Козацькій лицарській школі?

Володимир Шерстюк: Ми намагаємось розкрити потенціал дитини вже на першому занятті. Табір “Козацька фортеця” має 20 напрямків: це верхова їзда, поїздки на човнах, походи, скелелазіння, подолання різних видів перешкод, співи, орієнтування, виживання, козацький тир та інші. Тому дитина має час та можливість визначитися з напрямом, який їй найбільше до вподоби.

Марія Дацюк: Для уроків зі співу який добираєте тематичний матеріал?

Володимир Шерстюк: Козацька культура досить різноманітна, і пісня є одним з найважливіших її напрямів. Протягом заїзду діти вивчають близько 10 козацьких пісень. Часто запрошуємо професійний вокалістів та викладачів зі співу для проведення концертів. Діти мають можливість підспівувати, за допомогою чого розвивається моторика дихання. За допомогою співів вивчається історія козацької доби. Одним із найбільших досягнень “Козацької фортеці” є наш таборовий гурт Форт — його учасники виконують чимало козацьких пісень у рок-стилі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток