Зараз в ефірі:

Менторська програма для ветеранів "Рівний рівному"

28.10.2020
Менторська програма для ветеранів "Рівний рівному"

У межах програми ООН із відновлення і розбудови миру стартував пілотний проєкт менторської підтримки для ветеранів «Рівний рівному».

 

 

 

 

 

 

На першому етапі було обрано консультантів на позиції менторів. На другому — команда менторів відібрала протеже, яким надаватиме підтримку. На третьому — кожен наставник працює індивідуально з 3-5 підопічними. Про найцікавіші ініціативи і переможців в ефірі програми «Ранкова кава» розповіли ментори проєкту Анатолій Мартинюк та Антон Логунович.

Ірина Зінчук: Скільки людей надіслали заявки на участь у програмі «Рівний рівному»?

Анатолій Мартинюк: Надійшло понад 40 заявок. Це багато для пілотного проєкту. Були заявки із регіонів, які не охоплюються умовами конкурсу, але все одно ми намагалися допомагати неформально.

Ірина Зінчук: На що спрямована програма менторської допомоги «Рівний рівному» і як відбувався процес навчання?

Анатолій Мартинюк: За умовами програми ментори зі складу ветеранів працюють над проєктами своїх побратимів, яким потрібна допомога.

Ірина Зінчук: Які були критерії відбору?

Антон Логонович: Насправді ми намагалися брати всі проєкти. Навіть якщо вони не підходили під умови програми, ми все одно прагнули надати допомогу. А загалом були проєкти як особистісного розвитку ветеранів, так і соціальні, спрямовані на допомогу громаді, населенню.

Анатолій Мартинюк: Проаналізувавши інформацію по заявках, ми побачили, що найбільше ветеранська спільнота, яка бажає працювати над проєктами в соціальній сфері, спрямована на навчання, зокрема національно-патріотичне виховання дітей. Також актуальний напрям — створення місцевих ветеранських спільнот.

Ірина Зінчук: Які проєкти вас найбільше зацікавили?

Антон Логонович: У Тимура Абубакарова стартував проєкт із об’єднання бізнесу ветеранів. Ветерани, які брали участь в онлайн-курсах, отримували безкоштовне розроблення вебсайту для своєї справи.

Анатолій Мартинюк: Було багато цікавих проєктів. Наприклад, Юрій Смола взявся за створення ветеранського центру. Враховуючи масштабність, команди займались різними напрямами. Наприклад, «Крила Дніпра» — це робота з безпілотниками, навчання, надання послуг суб’єктам господарювання. «Пиши. Читай» — художній конкурс для ветеранів, де вони можуть реалізувати свої творчі здібності. Влаштовувались козацькі тренувальні табори в Житомирській області. Перспективний проєкт — створення козацького хутору. Козацький курган 17 століття планують обладнати, зробити його туристичним об’єктом.

Ірина Зінчук: Скільки по часу тривав проєкт?

Антон Логонович: Було два етапи. З липня до жовтня у нас тривала робота з побратимами, а після цього були два етапи ідеатону під назвою «Ветерандвіж».

Ірина Зінчук: Хто обирав переможців?

Анатолій Мартинюк: До незалежного журі увійшли представники від ООН, Міністерства ветеранів і фахівці у певних галузях. Але хочу наголосити: якщо не вдалося отримати матеріальну допомогу на реалізацію проєкту, це не значить, що він поганий. Шукайте інші можливості для розвитку. Неможливо було профінансувати всі ініціативи. Також хочу анонсувати дуже цікавий проєкт із розробки  спеціального знаку для товарів і послуг, який буде зареєстрований на Мінвет. А далі вже Міністерство ветеранів надаватиме дозвіл на використання цього знаку ветеранам, які займаються бізнесом.

Ірина Зінчук: Які переваги матимуть ветерани, отримавши цей знак?

Анатолій Мартинюк: Це має підвищити престиж ветеранської роботи. Переконаний, що коли люди завдяки знаку знатимуть, що цей продавець — ветеран, який захищав Батьківщину, то обиратимуть його, щоб допомогти в розвитку бізнесу.

Ірина Зінчук: Проєкт «Рівний рівному» матиме продовження у наступному році?

Анатолій Мартинюк: Оскільки цей етап був пілотний, то в березні планується наступний крок програми. Дуже хочеться, щоб до ініціативи могли долучитися не кілька областей, а вся Україна.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток