«Мертві» черги за безкоштовним житлом або чому оборонне відомство планує запровадити монетарні відносини?

31.01.2018
«Мертві» черги за безкоштовним житлом або чому оборонне відомство планує запровадити монетарні відносини?

Яна Холодна: Яка ситуація з житлом для родин військовослужбовців? Питання завжди актуальне. 

Олександр Чергінець: В минулому році в Києві було закуплено 95 квартир. За останні 5 років - це перше придбання житла саме у місті Києві. Це було в Подільському районі. На основі пайової участі. Частину коштів МО перерахувало в минулому році. Решта буде перерахована за рахунок бюджету цього року. Після введення до експлуатації будинків їх передадуть гарнізону. По регіонам в нас дійсно є великі черги це Київ, це Одеса, Львів, Вінниця  теж. Щодо Вінниці, то в минулому році було укладено договір МО щодо будівництва 80-ти квартирного будинку. Ця угодя діє. Кошти є вони сплановані у повному обсязі. Ми плануємо до кінця року ввести цей будинок в експлуатацію. 

Яна Холодна:  Чи опрацьовують наразі якусь нову систему видачі квартир? Безпроцентний кредит для військових, наприклад? 

Олександр Чергінець: Так, дійсно. Постало гостро це питання. Черга останніми роками дійсно стоїть на місці. Глобальна концепція зараз, це є рішення Міністра оборони, яке полягає у тому, шоб відійти від принципу накопичення цієї черги. Уже нами запропоновані до Верховної Ради ряд законопроектів щодо змін у Житловому Кодексі. Змін до норм соціального захисту. Основний принцип такий, що військові набувають права на отримання власного житла при досягненні 20 років вислуги і більше. І що  військовий до того часу буде отримувати компенсацію за оренду житла або проживати у штатно – посадовому житлі. Цим хочемо визначити нову категорію житла. Це житло яке не буде підлягати приватизації, передачі у спадок тощо. Ми подали прохання на ці зміни. Ми очікуємо на підтримку ВР у цьому питанні. По досягненню 20-річної вислуги військовий отримає право на отримання компенсації за придбане житло. Військовий по закінченню служби має право отримати єдиноразову допомогу, яка дозволить йому вирішити своє житлове питання. 

Яна Холодна:  І це добре. По-перше – армія мотивує людину служити. По-друге, ми знімаємо величезну проблему з цими чергами. 

Олександр Чергінець:   Так. Це з безумовних плюсів. 

Яна Холодна:  Мені здається, стара радянська практика виділення безкоштовного житла себе давно вичерпала. Як Ви думаєте? 

Олександр Чергінець: Вона повністю себе вичерпала. В провідних країнах світу такого немає. 

Яна Холодна:  А як за кордоном? 

Олександр Чергінець:   В основному, у більшості розвинутих країн – монетарні відносини. В основу покладена та теорія, яку зараз ми намагаємося втілити в Україні. Коли держава готова компенсувати все. Військовослужбовець має право та певні гарантії щодо забезпеченням житлом вже по виходу на пенсію. 

Яна Холодна: Можливо ще є якісь новинки, що зможуть порадувати наших слухачів? Для району проведення АТО наприклад.  

Олександр Чергінець: Крім будівництва казарм поліпшеного типу планування, ще один з напрямків нашого управління - це  сприяння до переходу на нову систему харчування за каталогом.  

В минулому році на це перейшло вже 25 військових частин. На цей рік планується вже більше 50-ти. Основна із приорітетних задач - це відновлення тих їдалень, які перебували певний час у суб’єкті господарювання. Надати можливість встановити сучасне обладнання для приготування їжі за новою системою. Це один із елементів нашої роботи. 

Яна Холодна:  Нам пише Людмила Найденко «Компенсація достатня для купівлі житла? Особливо коли мова йде за Київ». 

Олександр Чергінець: Компенсація достатня. Компенсація прив’язується до ціни на будівництво житла у даному регіоні. Якщо це Київ, то це близько 12 тисяч гривень за квадратний метр. Плюс до цієї цифри буде застосований підвищувальний коефіцієнт. Зараз нами вносяться зміни до постанови Кабінету міністрів, щоб цей коефіцієнт застосовувати один – 75.  Тобто на опосередковану вартість житла ще буде збільшуваний коефіцієнт передбачуваний. Для Києва це порядка 20-ти тисяч гривень. Це в середньому зараз, бо ціни змінюються швидко. Компенсація буде динамічно зростати орієнтуючись на риночці ціни вартості будівництва житла з урахуванням підвищувального коефіцієнту. 

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток