Ми хочемо дати українцям необхідну реабілітацію, — засновниця ребцентру NextStep Ukraine

26.06.2019
Ми хочемо дати українцям необхідну реабілітацію, — засновниця ребцентру NextStep Ukraine

В ефірі Армія FM ми поспілкувалися з Іриною Ващук, яка є організатором нового унікального для України реабілітаційного центру NextStep Ukraine. Що її надихнуло на створення такого центру, хто з відомих українців долучився до справи та які відгуки від українських армійців, які мають травми центральної нервової системи вже отримав центр читайте та слухайте, щоб дізнатися детальніше.

 

Дар’я Бура: Ірино, розкажіть, як у вас виникла ідея відкрити реабілітаційний центр в Україні?

Ірина Ващук: Я є президентом фонду Revived Soldiers Ukraine, ми базуємося у Флориді, але ми існуємо практично у всіх штатах США. Наші основні донори, за допомогою яких ми оперуємо, привозимо на реабілітацію українських поранених військових – це американці українського походження. Звичайно, ми підключаємо й американців. Ми залучаємо великі корпорації, такі як Facebook, Google, Boing, T-Mobile та інші. Американці підтримують благодійність, і тому що ми в Україні маємо філіал, а базуємося в США, нас підтримують і американські корпорації.

Дар’я Бура: Ваш благодійний фонд існував до того, як в Україні почалася війна?

Ірина Ващук: Ні, ми існуємо три роки. До того я займалася благодійністю і привозила на реабілітацію українських військових з іншим благодійним фондом. Але для мене виявилося це не дуже ефективним, тому, що завжди потрібно було залежати від інших ідей. Тому, виникла ідея створити благодійний фонд. Але на це потрібно було наважитися. Спонукав до цього приїзд двох паралізованих хлопців на рік. До NextStep Fitnes. Власне з цього виникла ідея створити філіал в Україні. Цю ідею ми розробляли 3,5 роки й за 6 місяців реалізували. До нас приєдналися українські співаки. Наприклад, з Оксаною Мухою  ми за рік зробили 16 благодійних концертів. З Сашком Божиком – скрипалем віртуозом ми зробили 7 концертів. З Сергієм Притулою ми відстояли 6 збірок його концертів. Зібрали з ним 16 тисяч доларів.

Дар’я Бура: Скільки вже хлопців записано на реабілітацію до вашого центру?

Ірина Ващук: Ми можемо на день приймати 10-12 хлопців. На сьогодні у нас 10 пацієнтів. І ми зіштовхнулися з проблемою розселення, бо візочникам дуже складно, наприклад, винаймати квартиру, бо важливі умови, або на 2 місяці – це маленький строк для винайму квартири. Тому у нас є ще один проект NextStep Розселення – неподалік центру облаштували будинок. І в нас вже є черга на 30 військових.

Дар’я Бура: Чи є вже перші відгуки від хлопців?

Ірина Ващук: Звичайно. Наприклад, один з хлопців прийшов до нас на милицях, і за два місяці занять він вже бігає на тренажері. Людина не могла пересуватися самостійно, а зараз вона бігає. Кожна програма індивідуальна. Пацієнти проходять консультацію з реабілітологами, мають заповнити анкету, і ми починаємо займатися.

 

За посилання, як відбувається реабілітація  http://bit.ly/2NsVcFB

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток