"Ми хочемо, щоб бійці, повертаючись з війни, знайшли себе і жили повноцінним життям" - представниці центру "Axios"

27.09.2017
"Ми хочемо, щоб бійці, повертаючись з війни, знайшли себе і жили повноцінним життям" - представниці центру "Axios"

Центр практичної допомоги захисникам України "Axios" надає безкоштовну допомогу у працевлаштуванні та створенні власного бізнесу ветеранам війни та їхнім родинам.

На ранкову каву завітали прес-секретар центру Тетяна Калашнюк, та HR - Тетяна Кревська.

 

Як це відбувається? От наприклад, до вас приходить ветеран, і каже: хочу шити жіночу білизну.

Калашнюк: Ми знайомимося з ними, з ним знайомиться наш спеціаліст з профорієнтації.

Кревська: Він допомагає зорієнтуватись, і зрозуміти наскільки він вмотивований.

Калашнюк: Також знайомиться наш колега, який добре розуміється на бізнесі. Який дізнається чи людина досліджувала ринок, наскільки це конкурентна ідея.

До вас приходять підготовлені люди?

Калашнюк: Не завжди, для нас головне зрозуміти чи готова людина до свого бізнесу чи не готова. Наскільки вона розуміє ризики.

Куди звернутись?

Калашнюк: Ми знаходимось в самому центрі Києва, до нас можна звернутись, зателефонувати .

Ви ведете рахунок, скільком вам вдалось допомогти?

Кревська: Звичайно, ми ведемо рахунок! За рік ми до нас звернулось більше 700 людей, з них 300 ми вже працевлаштували, а решта ще в роботі.

Калашнюк: ми працюємо як рекрутингове агентство, тобто ми працюємо і з роботодавцями теж. А ветеранів ми спрямовуємо на курси перекваліфікації, зорієнтуватись в робочому просторі. Робимо все, що б вони в мирному житті стали такими як були до війни.

А повертаються саме до звичної справи чи більше змінюють вид діяльності?

Кревська: Не завжди. Буває таке, що люди просто не можуть виконувати те саме, займатись тією самою справою. Хочуть чогось нового. Ми допомагаємо, знаходимо якусь нову справу.

А психологи працюють у вас?

Калашнюк: Обов’язково. Це важлива складова роботи.

Кревська: Перш ніж людина потрапляє до менеджера з працевлаштування, вона проходить психолога і профорієнтолога. Коли ми рекламуємо працедавцям наших бійців, ми маємо бути впевнені в тому, що це вмотивовані люди, які психологічно готові до працевлаштування.

Кревська: Ми надаємо допомогу не тільки самим ветеранам, а й членам їхніх родин – дружинам, вдовам, дітям, батькам.

Є у вас особисто улюблена історія успіху, кому ви допомогли?

Калашнюк: Так, є такий знайомий ветеран, займався будівельним бізнесом, а як повернувся з війни, почав шукати себе. І якось пішов на виставку тату майстрів. А в нього ще й брат працює татуювальником. Ще в нього була знайома, яка з ними воювала, і в неї було дуже неякісно зроблене тату, і він обіцяв їй якось допомогти. І вирішив заснувати салон, де брат буде малювати, а він видаляти такі незграбні тату. І вже вони запустились, є багато клієнтів, все працює і люди задоволені.

Чи є сфера, до якої найбільше звертаються?

Кревська: У нас є програма знайди себе в IT (інформаційних технологіях). Вона популярна тим, що там можна працювати людям з обмеженими можливостями. А також ще охорона, різні робітничі спеціальності.

Він чого залежить кількість часу, яку необхідно витратити на влаштування бізнесу?

Калашнюк: Багато факторів. Сезонність, розуміння ризиків, конкурентність, сама бізнес-ідея, рівень її пропрацьованості, знати рівень конкурента і ринок клієнтів. Всі ці фактори впливають на час, на те, як швидко він окупиться.

З якими етапами саме ви допомагаєте?

Калашнюк: Це аналіз ідеї – у нас є програма бізнес-інкубатор, де ми розбираємо на паз лики вашу ідею. Також у нас є навчальна програма. Ми запустимо бізнес-курси. Ми працюємо над різними напрямками, щоб давати людям комплексну допомогу.

Кревська: Буває також таке що людина бачить лише дуже вузьку сферу і не розуміє як можна знайти себе деінде, але насправді в дує дотичній сфері. Також ми готуємо до співбесіди. Для людей це стресово. Людина має достойно себе представити. У нас є курси ділової української мови. Все безкоштовно.

Калашнюк: Є курс англійської мови, як для початківців, так і для людей з певним рівнем. Тобто ми працюємо і як освітня платформа.

Працюєте лише з Києвом, чи із іншими містами теж?

Кревська: Ми працюємо також і в скайп-режимі, в телефонному режимі.

Калашнюк: Запити з регіонів є, і ми зараз працюємо над тим, аби відкрити центрі у регіонах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток