Ми створені, щоб перемогти, — командир 81-ї окремої аеромобільної бригади Артем Котенко

07.10.2020
Ми створені, щоб перемогти, — командир 81-ї окремої аеромобільної бригади Артем Котенко

Армія FM побувала в гостях у десантників. Чому підрозділи 81-ї ОДШБр розташовані у трьох населених пунктах, що значить для армійців Бойовий прапор кольору «марун» і як святкуватимуть шосту річницю з дня створення частини, розповів командир 81-ї окремої аеромобільної бригади полковник Артем Котенко.

 

 

 

Костянтин Богатирьов: Артеме, розкажіть, чому бригаду було створено саме з початком активних бойових дій на Сході України?

Артем Котенко: Керівництво держави та Збройних Сил побачило, що саме десантно-штурмові війська спроможні якісно виконувати завдання, тож була нагальна потреба їх збільшення. Бойові дії розвивались нас Сході країни, тому бригада мала бути неподалік від лінії зіткнення із супротивником, тож місцем дислокації став Краматорськ.

Костянтин Богатирьов: У яких боях брала участь 81-ша бригада?

Артем Котенко: Розпочалось усе з оборони Донецького аеропорту. Наші підрозділи змінили армійців 79-ї окремої аеромобільної бригади. Далі тривала оборона Водяного та Опитного. Робили кілька перерв на відновлення боєздатності. Потім була Авдіївська промзона. Наші військовослужбовці побували на всіх ділянках фронту.

Костянтин Богатирьов: Де бойові завдання були найскладніші?

Артем Котенко: Звичайно, в Донецькому аеропорту. На той час бригада лише формувалася, були деякі складнощі із логістичним забезпеченням і з кадровим потенціалом.

Костянтин Богатирьов: Чому підрозділи вашої бригади розташовані в різних населених пунктах, зокрема Костянтинівці,  Дружківці й Полтаві?

Артем Котенко:  Було вирішено не концентрувати всю військову частину неподалік лінії зіткнення.

Костянтин Богатирьов: Чи не заважає відстань підрозділам комунікувати?

Артем Котенко: Можливо, на першому етапі були проблеми з комунікацією, але нині все налагоджено. Щонайменше раз на рік ми виходимо на відновлення боєздатності на один із військових полігонів. Там збирається вся бригада на злагодження.

Костянтин Богатирьов: Чи змінився суттєво кадровий склад із часу заснування?

Артем Котенко: Кадровий склад нашої частини змінився докорінно. Дуже мало залишилось військовослужбовців, які починали в 14 році. Адже в людей свої проблеми, і вони не можуть п’ять років безупинно виконувати завдання.

Костянтин Богатирьов: Як готують строковиків у вашій військовій частині?

Артем Котенко: Строковиків у нашій частині не готують. Молодь, яка служить в десантно-штурмових військах, проходить спочатку підготовку в навчальному центрі в Житомирі, а потім йде у підрозділи, які віддаленні від району проведення ООС. У нашому випадку — це Полтавщина.

Костянтин Богатирьов: Чи великий відсоток місцевого населення в вашій бригаді, адже в інформаційному просторі було чимало повідомлень про те, що місцеві самі себе не хочуть захищати?

Артем Котенко: Спершу ми не були впевнені в людях. Та коли вже минуло 6 років, час розставив все на свої місця. Зараз великий відсоток місцевих мешканців у нас служать.

Костянтин Богатирьов: На вашу думку, краще коли армійці  служать ближче до родини чи коли це контрактники з інших регіонів?

Артем Котенко: Для мене краще, коли всі потреби моїх військовослужбовців задоволені, зокрема і в родинному затишку. Тому краще, щоб сім’ї були поруч.

Костянтин Богатирьов: Які критерії відбору на контрактну службу?

Артем Котенко: У нас багато різних посад і для кожної посади за фахом свої вимоги. А загальний критерій для всіх — це фізична підготовка.

Костянтин Богатирьов: Чи є вашій частині жінки-військовослужбовці і які умови вступу для них?

Артем Котенко: Звичайно є, але більшість жінок обіймають посади, не пов’язані з виконанням бойових завдань.

Костянтин Богатирьов: Нещодавно відбулись навчання «Об’єднані зусилля-2020», в яких ваша бригада брала активну участь. Які ваші враження?

Артем Котенко: Це одні з наймасштабніших навчань, які відбувались в Україні. Ми брали участь двома батальйонними тактичними групами. Обидві — високо оцінені керівництвом. З усіма поставленими завданнями впорались на «добре» та «відмінно».

Костянтин Богатирьов: Скільки часу потрібно підрозділу для відновлення боєздатності?

Артем Котенко: За нормативами, необхідно не менше 6 місяців. Сюди входить надання відпусток особовому складу, обслуговування озброєння та військової техніки, відновлення боєздатності, проходження злагодження.

Костянтин Богатирьов: На вашу думку, наскільки важлива комунікація між військовими частинами та пресою?

Артем Котенко: Нині в нас дуже багато інформаційних атак, зокрема які стосуються Збройних Сил України, багато репутаційних ризиків, тому контакт має бути. І преса повинна правдиво висвітлювати інформацію. Ми підтримуємо контакти з місцевими ЗМІ. Запрошуємо їх на якісь видовищні заходи.

Костянтин Богатирьов: У 2015 році вашій бригаді вручили Бойовий прапор, розкажіть про його значення?

Артем Котенко: На той час командував бригадою полковник Євген Мойсюк. Саме йому вручали прапор. Для нас це було велике свято, адже бригада пройшла складний бойовий шлях. І керівництво держави це відзначило.  

Костянтин Богатирьов: А що символізує Бойовий прапор для саме для вас?

Артем Котенко: Найвища цінність в частині — це Бойовий прапор, він символізує її бойовий шлях.

Костянтин Богатирьов: Як ви ставитесь до зміни кольору беретів на маруновий?

Артем Котенко: Ці зміни треба було зробити. Якщо зважати на історію, то не блакитні берети були початком десантних підрозділів, а саме берети кольору «марун».

Костянтин Богатирьов: Якою має бути парашутна підготовка для десантників?

Артем Котенко: Тренуються армійці згідно з планом. Якщо військовослужбовець перевівся і не має підготовки для здійснення стрибків, то ми проводимо допідготовку. Перший свій стрибок він здійснює без зброї, а після цього вже зі спорядженням та зброєю.

Костянтин Богатирьов: Перший стрибок — це свято для бійців. Чи є якісь ритуали та традиції, пов’язані із цим?

Артем Котенко: Військовослужбовців, які тільки-но здійснили перший стрибок, розпитують про стан, емоції. За ними у цей час дуже цікаво спостерігати. І потім вони переводяться в десантники запасним парашутом. Ця традиція давно склалась, і ми її підтримуємо.

Костянтин Богатирьов: Чому девізом бригади обрали «Народжені перемагати»?

Артем Котенко: Бо ми створені, щоб перемогти. Щоб у 2014 році підсилити військові підрозділи, які на той час вже вели бойові дії. Це гасло у нас діє не тільки в бою, а й в усіх заходах, в яких беремо участь.

Костянтин Богатирьов: Чи взаємодієте ваша бригада з місцевими організаціями та волонтерами.

Артем Котенко: Як і всі військові, організовуємо взаємодію з місцевими органами самоврядування. Допомога волонтерів особливо потрібною була у 2014-2015 році. Зараз забезпечення Збройних Сил вийшло на новий рівень, тож підтримка цивільних відійшла на другий план.

Костянтин Богатирьов: Чи забезпечена ваша бригада, наприклад, новими зразками парашутних систем?

Артем Котенко: Ще триває робота в Міністерстві оборони щодо розроблення нових систем. А протягом цього та минулого року надійшли в наші підрозділи нові зразки озброєння та військової техніки. В одному з’явились бойові машини «Козак», в іншому — БТР-80 після капремонту. Ми не стоїмо на місці, розвиваємось в усіх напрямах. Звичайно, не забуваємо й про інфраструктуру.

Костянтин Богатирьов: Завтра ви відзначаєте День військової частини. Які заходи заплановані та як можна до них долучитись?

Артем Котенко: О 9 годині буде офіційне привітання всіх військовослужбовців. Запросили школярів, щоб поділитись своїм святом із молодим цивільним населенням. Буде День відкритих дверей. Якщо є бажання подивитись, як діє наша військова частина, всіх запрошуємо.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток