«Ми започаткували свою відзнаку гірського піхотинця - «Срібний едельвейс» - заступник командира 128 бригади

25.10.2017
«Ми започаткували свою відзнаку гірського піхотинця - «Срібний едельвейс» - заступник командира 128 бригади

У польову студію Армії FM завітав Євген Бондар, заступник командира бригади з морально-психологічного забезпечення.

- Багато людей у вашому підрозділі заслуговує на відзнаки?

Основне в бригаді це люди. Вони являються костяком бригади, передають традиції, не зважаючи на те ,що особовий склад постійно оновлюються. Але кістяк він залишається і ці традиції передаються. Зараз ми започаткували добру традицію в бригаді, командир бригади виступив ініціатором. Ми започаткували свою відзнаку гірського піхотинця - «Срібний едельвейс». ЇЇ не можна буде купити, нею будуть нагороджуватися кращі з кращих гірських піхотинців. І хочеться підвести її на рівень державних нагород.

У Ремарка була така цікава думка: «З початком війни, кадрові військові потрібні лише для парадів. А у війні беруть участь лише таксисти, бухгалтера, перукарі і так далі..». І дійсно так відбулося. Під час мобілізації, які фактично не мали військової освіти, бойового досвіду під час служби в бригаді зріднилися з нею. І зараз підписали контракт і багато хто повертаються сюди. Пере назвати всі ці яскраві особистості неможливо. Агроном, мажор, депутат бригадні хлопці мене зрозуміють про кого мова йде. Ті хто дійсно ніколи не стикався з армією, але під час служби проявили себе неймовірними бійцями які заслуговують найвищі нагороди. Ми подаємо клопотання, нас уже більше тисячі військовослужбовців бригади. І колишніх і сьогодні які проходять службу нагороджені державними відзнаками. На 14 жовтня у нас було близько 60 відзнак від Міністерства оборони, Начальника Генерального штабу, від сухопутних військ. Радує те, що знаючи славу бригади залучаються люди, які не мають ніякого відношення до 128-ої. Очікуємо представника від міського голови Києва Кличка і він захотів нагородити 14 відзнак хлопців з передової.

- Чи правда що у вас контингент абсолютно різних національностей?

Багатонаціональний підрозділ у нас. Є і роми, венди, поляки, росіяни 40-50 із Закарпаття, решта з усієї України.

- Як у вас з підбором кандидатур?

Дуже багато є бажаючих спеціалістів. Але на жаль у нас бригада переповнена і у нас не має вакантних місць. Ми би з радістю взяли всіх. Для бригади створені комфортні умови. Нам дане зелене світло і люди, які проходили військову службу, брали участь у бойових діях. Ми беремо їх без учебки. Якщо необхідно ми направляємо відношення у військомат і він звідти прибуває в частину. Тому що для людей, які пройшли бойовий шлях морально тяжко знову проходити учебку на декілька місяців. І ми вдячні командуванню за зелене світло.

- Чи є вимоги для кандидатів?

Вимога одна бажання та розуміння людини куди вона йде. Ті, хто не може тримати планку гірського піхотинця відсіюються. Особливих вимог не має, навіть щодо віку. У нас в бригаді є бійці яким далеко за 50. Але вони як наставники з великим бойовим досвідом після Афганістану, Югославії. У нас цензу не має.

 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток