Михайло Забродський: Потенціал українського війська вимірюється не лише зброєю, а й щирістю серця і добротою нашої душі

06.12.2017
Михайло Забродський: Потенціал українського війська вимірюється не лише зброєю, а й щирістю серця і добротою нашої душі


«Армія ФМ» завітала в гості до командувача АТО Михайла Забродського. Ексклюзивне інтерв’ю, яке він дав нашій радіостанції, проходило далеко за 21 годину. Це саме той час, коли є хоч трохи вільної хвилинки. 


Яна Холодна: Михайло Віталійович, з чого починається ваш день як командувача АТО?
Михайло Забродський: День починається з підйому. Ранкової фізичної зарядки, заняттям фізичними вправами, прийняття доповіді про стан справ від оперативно – чергової служби, від командуючих – відповідних оперативно – тактичних угрупувань. Після цього, короткий проміжок часу, робота з документами.  Ранковий оперативний брифінг – де теж обговорюється ряд питань і ряд завдань, які належить виконати протягом наступної доби. Після цього, робота з планувальними документами, спілкування з окремими начальниками відповідних підрозділів штабу стосовно стану справ на їхніх ділянках відповідальності.  Ближче до обіду, це як правило виїзд для роботи в частинах і підрозділах. Робота за окремим планом. Ввечері повернення. Ще одна тактична нарада з приводу того, що відбулось за день. Підсумкові доповіді з добу. Якщо все добре, то о півночі – відбій. 
Яна Холодна: Ви cказали одну дуже цікаву річ. Те, що ви виїжджаєте до підрозділів. Працюєте там на місцях вже безпосередньо. Це задача у командувача АТО чи ваша особиста ініціатива? Їздити на місця та бачити  все на власні очі.     
Михайло Забродський:  Це важко назвати особистою ініціативою, тим більш завданням. Є такий спосіб управління і є такий спосіб комунікації з підлеглими. Називається особисте спілкування. Це форма яка була придумана задовго до нас і задовго до того, як почалась Антитерористична операція. Особисто я, вважаю її найбільш ефективною, найбільш наглядною і головне – найрезультативною, якщо виходити з кінцевого результату.  
Яна Холодна: Що вам говорять, коли звертаються звичайні бійці?  
Михайло Забродський: Ситуації бувають дуже різні. Є питання суто тактичного змісту. Наприклад, стосовно покращення положення і удосконалення фортифікаційного обладнання позицій, удосконалення загороджень. Щось нове у прийомах застосування засобів вогневого ураження. Якісь, можливо, проблеми із засобами комунікації.  Є і відверто побутова складова. Стосовно наприклад із проблемами якогось окремого виду забезпечення. Все намагаємося вирішувати на місці. Оперативно. 
Яна Холодна: Бути командувачем - це напевно не просто. Не тільки керувати війною. Ще й напевно вирішувати купу інших завдань. Зараз зима. Бувають сплески… То не видали якусь форму, то не видали якогось пального, то ще щось… Як цю зиму зустрічає АТО? 
Михайло Забродський: Я можу сказати твердо. При підготовці до цьогорічного зимового періоду виконання завдань  -  були враховані всі побажання, всі напрацювання, весь досвід у тому числі і негативний. Все що було накопичене у попередні роки. І командування АТО, відповідно командування видів ЗСУ і окремих родів військ доклало і докладає всі зусилля для того, щоб питання підготовки до зими вирішувались оперативно та своєчасно.     
Геннадій Карпюк:  Можливо, ваша теперішня посада є деякою зміною амплуа. Можете розказати, яким майданчиком для розвитку є нинішня ваша посада керівника АТО? Наскільки є цікавою вам як воєначальника ваша теперішня посада?  
Михайло Забродський: Я би не вів мову про якусь зміну амплуа. Тому що посада керівника будь – якого рангу передбачає певний стиль управління, певний процес прийняття рішень, певний підхід до вирішення проблемних питань. В цьому сенсі, посада не дуже відрізняється від посади командувача Десантно – штурмовими військами.  Але, що стосується можливості і масштабу… то безперечно, порівнювати важко тому що тут зовсім інший рівень відповідальності. Тут зовсім інший рівень можливості. Якщо спиратися на ці дві складових, і їх вважати інструментами для виміру масштабності і так далі, то безперечно… ця посада більш відповідальна. Ця посада з більш великими можливостями.  
Геннадій Карпюк: На ваш погляд, ці ідеї які у вас є, хто їх буде потім оцінювати? Можливо історія, люди, військово – політичне керівництво країни? Як на ваш розсуд?   
Михайло Забродський: На жаль, єдиний хто зараз оцінює наші дії, це тільки лише противник.  Лише він може насправді відчути, наскільки ефективно ми виконуємо свої завдання.   Що стосується місця в історії та оцінки людей, то над цими питаннями тут просто немає часу думати.  Тим більше зараз.  
Яна Холодна: Українська армія знаходиться тут, на Донбасі. Ви - військове керівництво, але тут є і цивільне керівництво. Як складаються стосунки з місцевою владою? Є якесь взаєморозуміння? Чи допомагає чимось влада? 

Михайло Забродський: Враховуючи складність та многогранність обстановки, коли ми виконуємо свої завдання. Ми всі свідомо розуміємо, що ЗСУ та інші силові структури виконують свої завдання не у міжзоряному просторі і не в пустелі. Це, перш за все, територія, якісь адміністративні одиниці, на яких проживає цивільне населення і значна частка цивільного населення. Зі своїми проблемами, побутовими труднощами, економічними проблемами. В цьому сенсі, без надійного керівництва з боку Військово – цивільних адміністрацій ніяких успіхів з боку сил АТО та їх дій іти не може. Під час виконання наших завдань, в усіх наших діях ми намагаємося узгоджувати з ВЦА. Завжди ми спираємося на їх допомогу. На їх матеріальну та моральну підтримку.  
Яна Холодна: Для вас Донбас не новий. Ви тут з 14-го року. Пройшли майже всю територію. Якщо говорити про тоді і про зараз, то які у вас складаються стосунки з Донбасом? Чи змінилося ваше особисте ставлення до цього регіону?     
Михайло Забродський: Кожного разу, і цей раз, зокрема, і все більше нового відкриваю для себе на Донбасі. Це все. Починаючи з дуже цікавих людей. Яких я зустрів у свій час і продовжую зустрічати лише тут. Дуже цікава природа. Дуже цікавий менталітет. 
Геннадій Карпюк: Практично вся Україна бачила як зустрічали офіцерів військово – цивільного співробітництва у Гладосовому та Травневому.  Дуже тяжкими були слова людей, що всі ці роки про них ніхто не турбувався. Військо зараз робить просто унікальну річ. Наскільки ви приділяєте цьому увагу?   Можливості робити добро місцевим людям людьми у військовій формі.
Михайло Забродський: На жаль, можливості підрозділів ЗСУ в цьому сенсі певною мірою обмежені. Основне призначення полягає трохи в іншому. Але якщо є можливість допомогти, то чому б не використати потенціал війська?  Для того, щоб не тільки силою нашої зброї принести Українську владу але й щирістю нашого серця і добротою нашої душі.  
Яна Холодна: Чи плануєте ви проводити тут якісь навчання?
Михайло Забродський: Всі заходи бойової підготовки, наскільки це дозволяє обстановка, проводяться у повному обсязі. Для цього використовуються певні ділянки місцевості. Ці заходи пов’язані як з виконанням бойових стрільб, так і з виконанням маневрування. Задіяні підрозділи фактично всіх видів ЗСУ і родів військ. Задіяні підрозділи армійської авіації і підрозділи Повітряних Сил. Ми намагаємося дотримуватися усіх можливих заходів безпеки. Щоб незручностей для населення було мінімум. Не знижуємо темп бойової підготовки. Відпрацьовуємо всі вправи які можна відпрацювати тут. Поза межами полігонів для того, щоб підтримувати рівень навченості та рівень навичок. 
Яна Холодна: День Збройних Сил України. З якими думками ви зустрічаєте це свято? Яке значення воно має для вас? Як ви будете вітати свій особовий склад тут? 
Михайло Забродський: Це перш за все професійне свято. Професійне свято самої потужної силової структури нашої держави. Це свято чоловіків, які обрали для себе не просту, дуже мужню і небезпечну для здоров’я та життя професію.
Яна Холодна: У вас зараз є можливість звернутися до всіх тих, хто тут слухає нас на передньому краї. 
Михайло Забродський: Всьому особовому складу. Всіх військових частин і підрозділів. Всіх родів і видів ЗСУ, які зараз виконують завдання у зоні АТО, я хочу побажати одного - того, що бажаю вже не перший рік від початку конфлікту на Сході нашої держави. 
Це повертатися з бойових завжди вчасно, живими і здоровими.   
Яна Холодна:  Власне, дякую вам за вашу відвертість і за такі хороші та теплі слова!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток