Михайло Забродський: «Впродовж АТО виросло покоління фахівців військової справи»

Михайло Забродський: «Впродовж АТО виросло покоління фахівців військової справи»

Сьогодні виповнюється рівно чотири роки, як указом президента були розпочаті певні дії на сході нашої держави і офіційно розпочалася антитерористична операція.

Чотири роки – це не багато і не мало. Це не є приводом для підведення підсумків. На жаль, ще потрібно зробити значно більше, ніж вже зроблено, але це добрий привід згадати про те, що відбувається на сході нашої держави протягом вже чотирьох років, що за цей час було досягнуто, що було втрачено, що було покращено, що було погіршено.

Офіційні показники ходу антитерористичної операції, більшість з них відносяться до періоду 2014-2015 років, періоду активних бойових дій, було звільнено і взято під контроль майже дві третини Донецької і Луганської областей. Найголовніше досягнення для мене, як для військового, це те, що якщо починали ми лише з окремими військовими частинами і підрозділами, то зараз маємо достатньо ефективний механізм ля захисту нашої держави. Збройні сили продовжують вдосконалюватися. Держава дає ЗСУ все, що може дати на даний час. Виросло ціле покоління фахівців військової справи, нове покоління командирів, у війська продовжує поступати озброєння і військова техніка. Для ведення бойових дій і виконання бойових завдань в зоні АТО ЗСУ та інші військові відомства забезпеченні практично всім, що для цього потрібно. Про таку картину навесні 2014 року ми могли лиш мріяти.

Міністерством оброни вже опрацьована програма гуманітарного розмінування Донбасу. Ця програма планово реалізується, до її виконання залучені інженерно-саперні підрозділи ЗСУ, Нацгвардії, ДСНС.

Боєприпаси будь-якого виду – це така складова, такий шрам, який залишається після будь-якого конфлікту, який може ранити і вбивати через роки і навіть десятиріччя. По оцінкам різних експертів навіть за умов повного припинення бойових дій і створення відповідних умов, всі операції по розмінуванню території Донбасу і очищення від вибухонебезпечних предметів, можуть зайняти від 10 до 20 років, навіть з широким залученням відповідних сил і засобів. Це питання дуже довго буде актуальним і дуже довго стоятиме на порядку денному.

Для військової людини будь-яке вдосконалення системи управління це завжди позитив, завжди крок вперед.

Переформатування розуміє під собою наповнення новим змістом, якщо раніше і зараз всіма діями на сході нашої держави керує антитерористичний центр СБУ, то після видання відповідного указу президента буде змінено формат і вся повнота оперативного управління, застосування всіх силових відомств перейде до ЗСУ. Це головна відмінність від АТО.