Мілітарна історія 18-24 листопада

18.11.2019
Мілітарна історія 18-24 листопада

Рубрика "Мілітарна історія" виходить за межі нашої сторінки Фейсбука.

Щопонеділка ми розповідатимемо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

18 листопада

1916 року. Після 5 місяців жорстоких боїв закінчилась битва на Соммі (Франція), розпочата англо-французькими військами. За виключенням того, що ця битва відвернула на себе частину німецьких сил, які брали участь у Верденській битві, результат англо-французького наступу — трагічний. Британці та французи захопили всього 125 квадратних миль (близько 300 квадратних кілометрів) території. Втратили вбитими, пораненими та пропалими безвісти 600 тисяч військових. Німці втратили 650 тисяч.

1918 року. В умовах окупації Латвії німецькими, англійськими та російськими військами проголошена незалежність Латвійської Республіки. Першим главою уряду обрано Карліса Улманіса.

1943 року. 440 британських бомбардувальників здійснили авіаналіт на Берлін. Він закінчився невдало. Бомбардуванням не знищили жодного військового чи промислового об'єкта. Загинув 131 мирний житель, втрачено 53 літаки.

19 листопада

1698 року. Помер визначний український військовий, політичний і державний діяч Петро Дорошенко, Гетьман Війська Запорозького Правобережної України (1665-1676 рік), очільник Гетьманщини (1668-1670 рік). Козацький полковник, учасник Хмельниччини та московсько-української війни. Гетьманував у добу Руїни. Правління провів у постійних війнах, як із зовнішніми, так і внутрішніми супротивниками.

1942 року. Під Сталінградом ударами військ Південно-Західного, Сталінградського та Донського фронтів почався контрнаступ Червоної армії. Наступ змінив хід Сталінградської битви та вплинув на результат Другої Світової війні.

20 листопада

1945 року. В Палаці юстиції у Нюрнберзі за участю представників Великої Британії, США, СРСР та Франції розпочалось засідання Міжнародного військового трибуналу проти 24-х високопоставлених діячів нацистської Німеччини, звинувачених у злочинах проти людства та військових злочинах. Керував процесом, що тривав десять місяців і складався з 216 судових сесій, британський суддя Джеффрі Лоуренс.

1975 року. Помер Франсиско Франко. Іспанський генерал і політик, керівник націоналістичних сил у громадянській війні (1936-1939 рік), глава держави та верховний вождь (1939-1975 рік) Іспанії. Також відомий під титулом Каудільйо.

21 листопада

1764 року. Указом імператриці Катерини II граф Кирило Розумовський позбавлений посади гетьмана, відновлена робота Малоросійської колегії на чолі з генералом Петром Румянцевим. Генералу ставилася задача підготовки земель Гетьманщини до повної інтеграції до складу Російської імперії. Колегія припинила свою роботу у 1786 році. Тоді остаточно ліквідовані рештки судової та адміністративної автономії, полковий устрій, реквізовані монастирські землі і проведене повне закріпачення селянства.

1920 року. Після отримання дозволу від польської сторони 12 тисяч вояків Армії УНР разом зі штабом Головного Отамана Симона Петлюри та урядом республіки перейшли на західний берег ріки Збруч. Ця подія поставили крапку в існуванні УНР як держави на території України.

22 листопада

1943 року. У Каїрі почалась чотириденна конференція за участю президента США Франкліна Рузвельта, прем'єр-міністра Великобританії Вінстона Черчилля і китайського генералісимуса Чан Кай-ши, на якій обговорювалися питання про спільні військові дії проти Японії. На конференції досягнута згода про позбавлення Японії всіх островів і територій, завойованих нею у 20-у столітті, включаючи Корею, Формозу і Манчжурію. Умовою припинення бойових дій проти Японії стала її безумовна капітуляція.

23 листопада

1981 року. Президент США Рональд Рейган підписав секретну директиву NSDD-17. Вона надавала Центральному розвідувальному управлінню (ЦРУ) повноваження створити та фінансувати загін з 500 бійців для боротьби з лівим сандиністським режимом в Нікарагуа. На цю операцію, офіційною метою якої оголошувалась боротьба з контрабандою зброї з Нікарагуа до сусідніх Сальвадору і Гондурасу, виділялось 19 мільйонів доларів.

1996 року. Президент Росії Борис Єльцин підписав указ про виведення військ міністерств внутрішніх справ і армії з території Чечні згідно з Хасав'юртською угодою, підписаною в серпні. Таким чином, завершувалась війна в Чечні, що тривала майже два роки та призвела до загибелі тисяч військових і понад 100 тисяч мирних жителів.

24 листопада

1914 року. Помер Гайрам Максим. Британський винахідник і виробник зброї американського походження. Передовсім всесвітньовідомого кулемета Максим, який він сконструював 1884 року.

2015 року. Близько 9:24 ранку один з двох турецьких винищувачів F-16, піднятих за тривогою через вторгнення двох російських літаків Су-24 у повітряний простір Туреччини, атакували один із російських літаків. Літак упав у сирійській провінції Латакія на відстані 4 км від кордону. Обидва пілоти встигли катапультуватися.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток