Зараз в ефірі:

Мілітарна історія 23-29 грудня

23.12.2019
Мілітарна історія 23-29 грудня

Мілітарна історія виходить за межі нашої сторінки у Фейсбук. Щопонеділка о 10:00 розповідаємо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

 

23 грудня

1948 року. У Токіо, за вироком Міжнародного військового трибуналу, стратили колишнього прем'єр-міністра Японії, командувача Квантунської армії генерала Хідекі Тодзіо та шість інших вищих японських керівників. Їх визнали винними у порушенні законів і звичаїв ведення воєн, негуманному поводженні з полоненими, а також геноциді проти цивільного населення ворожих країн.

1953 року. Спеціальне засідання Верховного суду СРСР ухвалило смертний вирок колишньому міністру внутрішніх справ СРСР маршалу Лаврентію Берії. Його звинувачували в змові з метою одноосібного захоплення влади. Цього ж дня вирок виконали в бункері штабу протиповітряної оборони Московського військового округу. Фільм Смерть Сталіна.

 

24 грудня

1814 року. У місті Гент між Великою Британією та США підписаний договір, що завершив Другу англо-американську війну. Згідно з досягнутими домовленостями, вирішено відновити довоєнний міждержавний кордон. Демаркацію кордону в районі Великих Озер і Верхньої Канади мала узгодити спеціальна міждержавна комісія.

1865 року. У місті Пуласкі (штат Теннессі) групою ветеранів армії Півдня, котра зазнала поразки у громадянській війні 1861-1865 років, створене таємне товариство Ку-Клукс-Клан (ККК). Товариство базувалось на засадах расової вищості білих людей та ставило за мету протидіяти інтеграції чорношкірого населення південних штатів у суспільне життя країни. Першим керівником ККК, Великим магом став кавалерійський генерал-конфедерат Натан Бедфорд Форрест. Фільми Форрест Ґамп і Джанго Вільний.

 

25 грудня

800 року. Папа римський Лев III коронував короля франків і лангобардів Карла Великого імператором. Він став другим, після візантійського імператора, хто прийняв цей високий титул, хоча римське право вважало імператорську гідність неподільною. Урочистості з цієї нагоди відбулись у базиліці святого Петра.

1989 року. Надзвичайний воєнний трибунал ухвалив смертний вирок президенту Румунії Ніколае Чаушеску та його дружині Єлені. Їх звинувачували в особливо тяжких злочинах проти народу: смерті 60 тисяч осіб, зловживанні владою та переведенні на особисті рахунки в банках Європи 2 мільярдів доларів. Вирок одразу виконали — страта Чаушеску відбулась у військових казармах міста Тирговіште. Наступного дня румунське телебачення у двогодинній програмі показало суд над Чаушеску й документальні кадри про злочини, здійснені за 24 роки його правління.

 

26 грудня

1825 року. У день присяги новому імператору Миколі I на Сенатській площі у Санкт-Петербурзі відбувся збройний виступ військових частин, організований групою дворян з метою повалення самодержавства й знищення кріпацтва. Попри його придушення того ж дня, інша група змовників виступила за два тижні на Поділлі, але теж зазнала невдачі.

1918 року. У Києві Директорія на чолі з Володимиром Винниченком проголосила відновлення Української Народної Республіки та створення уряду на чолі з Володимиром Чехівським. Директорія прийшла до влади в результаті повстання проти гетьмана Павла Скоропадського, що розпочалося 14 листопада того ж року.

 

27 грудня

1942 року. Під Смоленськом німецьке командування почало формувати Російську визвольну армію (РОА — Русская освободительная армия). Згодом до неї увійшли близько 50 тисяч полонених радянських військових, які через різні обставини вирішили воювати проти СРСР. Очолив РВА кавалер орденів Леніна і Червоного прапора, колишній командуючий 20-ю армією генерал-майор Андрій Власов.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1979 року. За рішенням керівництва СРСР радянські війська вдерлись на територію Афганістану. Цього ж дня новим керівником Афганістану став Бабрак Кармаль. Перебуваючи у Ташкенті (Узбекистан), він повідомив афганців про зміну керівництва країною по радіо. За три дні до цього Альфа СРСР взяла штурмом президентський палац в Кабулі та вбила главу афганського комуністичного режиму Хафізуллу Аміна.

 

28 грудня

1734 року. У 63 роки помер національний герой Шотландії Роберт Рой Мак-Грегор, відомий під іменем Роб Рой. Його часто називають шотландським Робін Гудом.

1943 року. Розпочалась депортація калмиків до Сибіру і на Далекий Схід. Відповідно до Указу президії Верховної Ради СРСР ліквідовувалась Калмицька АРСР, а війська НКВС починали операцію щодо виселення калмиків. Всього під час каральної операції “Улус” радянська влада депортувала понад 90 тисяч осіб.

 

29 грудня

1845 року. Через дев'ять років після проголошення незалежності від Мексики та за пів року після ухвалення парламентського рішення увійти до складу США Республіка Техас увійшла 28-м штатом США. Це спричинило війну між США та Мексикою. Нині Техас є єдиною міжнародно визнаною державою, що напряму й рівноправно з іншими членами союзу увійшла до складу США.

1940 року. Лондон зазнав найруйнівнішого за всю Другу світову війну авіанальоту німецьких бомбардувальників. Від скинутих запалювальних бомб місто охопила гігантська пожежа. Вона призвела до загибелі 160 осіб, близько 260 були поранені.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток