Зараз в ефірі:

Мілітарна історія 7-13 жовтня

07.10.2019
Мілітарна історія 7-13 жовтня

Рубрика "Мілітарна історія" виходить за межі нашої сторінки Фейсбука.

Ми щопонеділка розповідатимемо про важливі військові сторінки історії, що припадають на тиждень.

 

 

 

 

 

7 жовтня 1879 року. У Відні укладений Австро-німецький договір. Договір уклали на 5 років, надалі він неодноразово поновлювався. Він став першою ланкою серед ряду угод, що призвели до створення військового блоку на чолі з Німеччиною та розподілу Європи на два ворогуючі табори котрі потім стали супротивниками у Першій Світовій війні.

7 жовтня 1944 року. Завершення Думбартон-Окської конференції. На цій конференції США, СРСР, Велика Британія і Республіка Китай домовилися про заміну Ліги Націй на Організацію Об'єднаних Націй.

8 жовтня 1912 року. Розпочалась Перша Балканська війна. Це війна Балканського союзу (Болгарське царство, Королівство Греція, Королівство Сербія, Королівство Чорногорія) проти Османської імперії. Причиною війни стало прагнення Сербії, Болгарії, Чорногорії та Греції розширити свої території. Війна завершилася Лондонським мирним договором, за яким Османська імперія втратила всі своє європейські території, крім Стамбула і невеликої частини Східної Фракії.

8 жовтня 1914 року. Великобританія вперше застосувала бомбардувальну авіацію для знищення німецьких майстерень по виробництву дирижаблів у Фрідрихсхафені.

8 жовтня 1993 року. Розпочалась Українська гуманітарна місія в Грузії. Це спецоперація пілотів Збройних сил України з евакуації грузинських біженців в горах Сванетії під час завершення Абхазько-грузинської війни у жовтні 1993 року. Місія пілотів стала першою, проведеною Україною самостійно, без допомоги міжнародних організацій. Всього з 10 до 14 жовтня 1993 року українські пілоти на 17 вертольотах, під обстрілами абхазько-російських військ виконали 291 виліт та врятували від етнічних чисток 7643 людини.

9 жовтня 1920 року. Під час Польсько-Литовської війни польські частини під командуванням генерала Люціана Желіговського зайняли Вільно. На зайнятих територіях утворилась самостійна держава, формально незалежна від Польської республіки — Серединна Литва. 12 жовтня Желіговський проголосив себе її верховним правителем.

9 жовтня 2006 року. Здійснений перший ядерний вибух у КНДР. За інформацією південнокорейського агентства Енхап, випробування проведено на ядерному полігоні Пунгері (Пхунгері), на північному сході КНДР, всього за 170-180 кілометрів від кордону з Росією. У квітні 2012 року до конституції КНДР внесені поправки про ядерний статус країни.

 

10 жовтня 680 року. Відбулась Битва при Кербелі. Це битва, що відбулася між загоном онука пророка Мухаммада Хусейна ібн Алі та силами халіфа Язіда на території сучасного Іраку. Бій завершився поразкою Хусейна. Подія часто розглядається як початок поділу між сунітською та шиїтською гілками ісламу.

10 жовтня 1945 року. З’явився термін Холодна війна. Вперше його використав Джордж Орвелл у статті Ви і атомна бомба.

11 жовтня 1899 року. Розпочалась Англо-бурська війна. Це війна Великої Британії проти бурських республік Оранжевої і Трансваалю в південній Африці. Вважається першою війною, що продовжилась у ХХ столітті.

11 жовтня 1919 року. Розпочався Орловсько-Кромский бій (в радянській історіографії — Орловсько-Кромска операція). Червоним вдалося зупинити наступ військ Денікіна на Москву, але тим вдалося уникнути оточення. Бій вирішив долю Радянської Росії, яка при програші цієї битви була б не здатна до подальшого опору.

 

12 жовтня 1920 року. У Ризі підписано Договір про перемир'я та прелімінарні умови миру між Польською республікою та більшовицькою Росією. За цим договором припинялися бойові дії та визначалася лінія кордону в Україні: Сарни-Рівне-Радивілів-річка Збруч. Польща зобов'язалася припинити підтримку військ УНР й Добровольчої армії. Східна Галичина, Західна Волинь, Холмщина, Західне Полісся і Підляшшя залишалися за Польщею.

12 жовтня 1870 року. Помер Роберт Едвард Лі, американський військовий, генерал армії Конфедеративних Штатів Америки (з 31 серпня 1861 року), командувач Північновірджинскою армією та головнокомандувач армією Конфедерації. Один з найвідоміших американських воєначальників XIX століття. 

 

13 жовтня 1943 року. Італія, яка капітулювала 8 вересня перед західними союзниками, вступила у війну на стороні антигітлерівської коаліції та оголосила війну Третьому Рейху.

13 жовтня 2005 року. Напад на Нальчик кавказьких бойовиків. У першу чергу  напад організований на силові структури (відділення міліції, ФСБ, військову частину). За задумом бойовиків місто мусило перейти під їхній контроль з подальшим його утриманням протягом певного часу.

 

Всі фото взяті з Інтернету

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток