Міністр оборони Королівства Данія відвідав Львівщину

25.04.2019
Міністр оборони Королівства Данія відвідав Львівщину

Офіційна делегація МО Королівства Данія, яку очолив особисто Міністр оборони пан Клаус Хйорт Фредеріксен, відвідала Львівщину. Гості подивилися, як українські військовослужбовці переймають закордонний бойовий досвід та передові НАТІвські методи управляння військами.

 

 

Деталі візиту та чим на Львівщині опікуються датські військовослужбовці в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

«На Львівщині закордонних гостей зустрічав начальник Національної Академії Сухопутних Військ генерал-лейтенант Павло Ткачук. Він ознайомив міністра Клауса Фредеріксена із базою підготовки військових підрозділів, яка включає ділянку для боїв у місті, комплекси лазерних систем, центр комп’ютерного імітаційного моделювання, та ще багато чого.

Візит  Міністра оброни Данії на полігон не був випадковістю: саме тут, на Львівщині, працює контингент Датських військовослужбовців. Вони діють у складі  тренувальної місії ЗС Канади «Операція Юніфаєр». Датський контингент складається з шістьох військовослужбовців. Їх склад порівняно невеликий, проте завдання, які виконують датчани надзвичайно важливі. Усі вони висококваліфіковані лінгвісти, які ідеально володіють українською мовою. Звісно, багато хто з них має у своєму арсеналі професійні знання ще декількох мов. Саме датські спеціалісти забезпечують переклад лекцій та допомагають на практичних тренуваннях, що проводять канадські фахівці.

Військовий переклад, як ми розуміємо, справа доволі делікатна, - потрібно знати багато специфічних технічних термінів, тисячі абревіатур,  100-відстково розуміти іх значення. Потрібно знати навіть армійський жаргон, наприклад, розуміти що «САПОГ» це не солдатське взуття, а СПГ-9. Коли працюєш із  системами розвідки, зв’язку, або системами залпового вогню - найменша помилка у перекладі, чи непорозуміння просто неприпустимі. Ну, і до честі  наших датських колег, таких проблем ніколи не виникало.

Канадські та датські військовики сьогодні відпрацьовують із Чорними  Запорожцями складні маневри, до яких залучена артилерія, зокрема батареї «Градів», танковий батальйон та армійські засоби ППО.

 

Додам, що присутність висококваліфікованих лінгвістів, звісно, допомагає і українським армійцям, які у польових умовах, окрім вивчення нових бойових прийомів, опановують іноземні мови, що також наближує нас до стандартів НАТО», - розповів Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток