Міноборони: постріли до «Рапіри» закуплено за найнижчою ціною та з належною якістю

Міноборони: постріли до «Рапіри» закуплено за найнижчою ціною та з належною якістю

Міністерство оборони закупило постріли УОФ12 до МТ-12 «Рапіра» за найнижчою ціною та як фактично нові боєприпаси із запасом ресурсу не менш ніж 10 років зберігання. Боєприпаси відремонтовані у 2020-му році з розділенням всіх елементів із заміною всього пороху та пороховмісних складових та укомплектовані підривачами 2019-2020 років виготовлення.

 

 

 

Постачальник підтвердив встановлені гарантійні строки служби, зберігання та технічні характеристики, що відповідають новій продукції І категорії. Боєприпаси надійшли в належному технічному стані та в тарі, придатній до використання у складі сил і засобів операції Об’єднаних сил.

На підставі переговорної процедури, проведеної Міноборони із двома постачальниками 100-мм пострілів УОФ12, переможця було обрано за нижчою ціновою пропозицією та укладено відповідний держконтракт. Акцептована вартість УОФ12 виявилася на 35 % меншою від альтернативних пропозицій, що висувались під час комерційних консультацій, і становить близько 27 тис. гривень за одиницю. Вона є нижчою, ніж вартість боєприпасів калібру 152 міліметри (29,5 тис. гривень). Загалом ці постріли некоректно порівнювати, оскільки вони мають різну конструкцію і значні відмінності щодо технологічного виготовлення.

За укладеним між Міноборони та спецекспортером держконтрактом продукція надходила не з Болгарії, як зазначалось у повідомленнях ЗМІ, а з Чехії.

В поширених у ЗМІ матеріалах, зокрема сканкопіях нібито звернення народного депутата до Офісу Генпрокурора, зазначено, що аналогічні відремонтовані постріли коштують на ринку ЄС від 295 до 470 євро за одиницю. При цьому робиться посилання на комерційну пропозицію від компанії VTIC International LTD на компанію MSM Берtin S.R.O, Sturova зі Словаччини.

Зазначене посилання є некоректним, оскільки ця пропозиція зроблена болгарською компанією словацькій фірмі. Крім того, вона зроблена 21.10.2019 року, за рік до укладання держконтракту.

У поширеному повідомленні зазначено, що заступник Міністра оборони Олександр Миронюк дав доручення на укладення держконтракту щодо постачання пострілів за імпортом. Ця інформація не відповідає дійсності.

Закупівля зазначених боєприпасів передбачена Державним оборонним замовленням. На цій підставі Департамент військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України, як вже зазначалося, провів маркетингові дослідження та переговорні процедури із закупівлі боєприпасів УОФ12, за результатами яких і було укладено держконтракт. Інформація про те, що Олександр Миронюк, з метою приховування ціни та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, скоординував схему постачання, в якій задіяні три приватні суб’єкти із юрисдикцією в Болгарії, Словаччині та Чехії, є неправдивою (наклепом) і такою, що має на меті скомпрометувати діяльність керівництва Міноборони та негативно вплинути на забезпечення ЗС України боєприпасами в умовах військової агресії проти України.

Потребу у боєприпасах для ЗСУ визначає, за всієї поваги, не діючий чи відставний законодавець, а Генеральний штаб Збройних Сил України. Міністерство оборони України відповідно до потреб та пріоритетів Збройних Сил України замовляє продукцію оборонного призначення. Чинна потреба в пострілах УОФ12 до МТ-12 «Рапіра» цілком обгрунтована і виникла, не в останню чергу, через ситуацію, що склалась у попередні роки після добре відомих експосадовцям підривів і пожеж на арсеналах.

Кампанія з дезінформації щодо ситуації із закупівлі пострілів УОФ12 та реального стану виконання договірних зобов’язань підприємств та оборонного відомства є наслідком несумлінної конкуренції постачальників та частиною сценаріїв політичної боротьби.

Окремо слід зазначити, що ці боєприпаси нині виробляються обмеженим колом країн: або безпосередньо в РФ, або підприємствами ОПК держав, що перебувають у полі впливу агресора. У цьому контексті, Росія не знехтує жодною нагодою дискредитувати зусилля українських відомств, спрямовані на зміцнення обороноздатності України. Через своїх сателітів Кремль вкидатиме будь-які псевдоаргументи для паплюження дій, що посилюють спроможності української армії. Якщо ж за нотами Москви готові грати і деякі представники колишньої влади в Україні, то це викликає жаль. Але не подив. Той, хто свого часу ставав фігурантом різноманітних «свинарчукгейтів», голосніше за всіх кричатиме «тримай злодія».