Зараз в ефірі:

МОЛОДЬ ОБИРАЄ ГІРСЬКО-ШТУРМОВІ БРИГАДИ

06.03.2019
МОЛОДЬ ОБИРАЄ ГІРСЬКО-ШТУРМОВІ БРИГАДИ

Збільшення рівня грошового забезпечення,  перспективи отримання  службового житла, можливість  здобути  якісну технічну освіту та вивчити іноземну мову на курсах  підвищення кваліфікації,  суспільна та державна підтримка учасників бойових дій позитивно впливають на кар’єрні рішення юнацтва із Західних областей України.

 

Чому молодь обирає професійну військову службу та чому сьогодні шалений попит має гірська піхота у військкоматах Мукачева та Івано-Франківська дізнавався наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

"Так, військомати названих областей ведуть надзвичайно активну роботу щодо залучення молоді на військову службу за контрактом, роз’яснюють переваги,  руйнують міфи та застаріли стереотипи, які виникають навколо армійської служби.

Взагалі, із 27 тисяч осіб, які  минулого року пішли на контактну службу, 788 з них – з Івано-Франківської області, а із Закарпаття контрактниками стали 404 особи.  Зберігається позитивна тенденція і цього року. Від початку року уклали контракт 75 юнаків та дівчат з Франківського краю та близько 70-ти із Закарпаття.

Нікого не здивую, якщо скажу, що в карпатських краях юнаки та дівчата переважно обирають  службу в гірській піхоті. 132 контрактники із Закарпаття  обрали службу в славетній 128-ій бригаді – 420 прикарпатців виявили бажання служити у 10-ій гірсько-штурмовій, що дислокується у Коломиї. Але цікаво, що  є і «горці», яких серце яких покликало служити у морську піхоту – таких у Мукачеві виявилося 30 чоловік. 

Представники військових частин регіону часто проводять зустрічі із молоддю, проводять бесіди, та всіляко заохочують на співбесідах ставати саме до лав гірської піхоти. Наприклад, представник 10-ї бригади Едуард Ласький наводить приклади справжнього героїзму представників гірських штурмовиків, уродженців Прикарпаття, які протягом останніх місяців знищили на лінії зіткнення декілька одиниць ворожої техніки та давали потужну відсіч ворогу, що порушував Міські домовленості.

До слова, передачі Армія ФМ та сюжети Військового телебачення часто стають сильним мотиваційним фактором – саме звідти школярі найчастіше дізнаються, як проходить альпіністська підготовка, міжнародні навчання, бачать сучасні тренажери та лазерні комплекси в навчальних центрах.   

Я не буду приховувати, що не останню роль грає і фінансовий аспект питання. Військовослужбовцям, які укладають контракт вперше, також встановлено одноразові виплати – від 15 до 19 тисяч гривень. Крім того цьогорічне підвищення грошового забезпечення та нещодавнє, анонсоване Президентом підвищення додаткових виплат в районах ООС зіграло позитивну роль. Юнаки знають, що зможуть гідно забезпечувати свої родини служачи Батьківщині, а не заробітчанством.

Заступник Закарпатського обласного військового комісара майор Сергій Шахлевіч, відмічає що, у військкоматах триває, і триватиме до кінця березня планова робота з приписки допризовників до призовних дільниць. На Закарпатті  89%  школярів вже пройшли  постановку на облік, пройшли медичне обстеження та вивченню особистих ділових якостей. Проте трапляються доволі дивні випадки, коли 17-річні школярі, вочевидь під впливом «міських легенд» та чуток ховаються від приписки. Потім, як зазначає офіцер військкомату, ці юнаки  отримають багато головного болю, адже під час вступу у навчальні заклади чи оформлення державних документів вони не можуть показати приписне посвідчення, що вимагається законом. Нині на строкову військову службу призивають юнаків з 20 років, повторюють у військкоматах, а батьки, які заважають юнакам при постановці на облік нічого мудрого не роблять.

Тож, завершуючи репортаж, хочу звернутися до слухачів.  Якщо власне, чи їх знайомих цікавить можливість служби за контрактом, отримання гідної зарплатні та можливості довести собі свою відповідальність, силу – зверніться до військкоматів за детальною інформацією."  

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток