Зараз в ефірі:

Молодь популяризує мову жестів

03.12.2020
Молодь популяризує мову жестів

Учасники команди «Варяги» з Ірпінського академічного ліцею стали переможцями Всеукраїнського освітнього проєкту «Відкривай Україну». Троє неймовірно творчих дівчат із цього колективу завітали в Армія ФМ на «Ранкову каву» і поділилися секретами успіху.

 

 

 

 

У суперфіналі ліцеїсти з Ірпеня залишили позаду п’ять команд із Львівської, Волинської, Рівненської, Донецької та Харківської області. Нагадаємо, що в 2020 році у проєкті "Відкривай Україну" взяли участь 650 команд із усієї України, у півфінал вийшли 114, у фінал — 24. Із понад шести сотень учнівських проєктів їхню ініціативу «Україна говорить жестами» визнали найкращою. Школярі не лише самі взялися опановувати мову жестів, але й тепер допомагають у цьому іншим. Усього за місяць ліцеїсти вивчили українську дактильну абетку та найпоширеніші слова й фрази жестовою мовою. А для допомоги іншим створили спеціальний телеграм-канал та запустили телеграм-бот «Дактиль». Самі записують короткі відеоуроки, влаштовують конкурси та заохочують молодь приєднуватися до вивчення мови жестів.

Серед тих, хто підтримав ідею, - мовознавець Олександр Авраменко, ведучий телепрограм «Сніданок з 1+1» та «Голос країни» Анатолій Яцечко, співаки гурту «ZBSband» Богдан Байлук та Владислав Оніщенко, актори театру «Золоті Ворота» та багато інших.

А нещодавно команда «Варяги» ініціювала у соцмережах великий челендж «Дактилюй», де учасники називають себе мовою жестів. Цю ініціативу вже встигли підтримати й українські зірки.

Довідково. Освітній проєкт “Відкривай Україну” від Фундації соціальних інновацій “З країни в Україну” відбувся за підтримки Міністерство молоді та спорту України та Міністерство освіти і науки України. В основі програми – інтеграція підлітків у суспільство через гейміфікований підхід до навчання. Команди змагалися у віртуальному світі ZMEET. Вперше, як пілотний, проєкт відбувся у 2015 році з географією в Донецькій та Луганській області. Нині він є всеукраїнським.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток